Czerwca 2019


Wtorek 25 czerwca 2019

Postaw na Słońce PDF Drukuj Email
wtorek, 25 czerwca 2019 23:06 Konkursy
Konkurs trwał od października 2018 do czerwca 2019 i był realizowany on-line. Za pierwszy etap “Energia Słońca dla domu” zespół naszej szkoły "Ajnsztajny" po półrocznej pracy zdobył 566pkt  (17 miejsce na 99 startujących w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum w skali kraju - WYNIKI). Etap drugi polegał na dalszym zbieraniu materiałów, raportach z realizacji, zrobieniu filmu poruszający problem przydatności instalacji OZE oraz wykorzystaniu ich na użytek domowy mieszkańców miast województwa podlaskiego. Uczniowie ukazali oszczędności związane z użytkowaniem tych instalacji. Realizacja etapu drugiego została przesłana zgodnie z regulaminem do 21.06.2019 do oceny. Przewidywany termin rozstrzygnięcia to październik 2019 r. Trzymamy kciuki!


EWALUACJA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 25 czerwca 2019 21:48 Innowacje
1. U ucznia wzrost:

–– samodzielności;

–– odpowiedzialności (w tym za proces własnej edukacji);

–– zdolności do podejmowania decyzji;

–– systematyczności i  samodyscypliny;

–– umiejętności wyboru drogi życiowej i budowania planów życiowych;

–– umiejętności realizowania przyjętych planów i pokonywania trudności;

–– umiejętności samodzielnego uczenia się ;

–– samoakceptacji i poczucia własnej wartości;

–– otwartości i życzliwości dla innych oraz wzrostu poziomu zaufania;

–– odwagi w formułowaniu i głoszeniu własnych poglądów w sposób kulturalny;

–– umiejętności twórczego samodzielnego myślenia;

–– tolerancji (akceptacji dla innych zachowań i poglądów);

–– poszanowania dla pracy innych;

–– umiejętności zgodnej współpracy (pracy w grupie);

–– wrażliwości na losy innych i odpowiedzialności z tym związanej.

2. U nauczyciela rozwój umiejętności:

–– życia w postawie dialogu z zachowaniem szacunku dla człowieczeństwa każdej osoby, oraz zmiany podstawy autorytetu nauczyciela, tj. rezygnacji z autorytetu „nadanego”, wynikającego z pełnionej funkcji, na rzecz autorytetu osobowości;

–– nawiązywania i budowania dobrych relacji międzyludzkich;

–– tworzenia strategii (planów) dalekich i bliskich;

–– elastyczności w realizacji planów;

–– poszukiwania rozwiązań w oparciu o analizę przyczyn i skutków;

–– zachowania własnej autentyczności w profesjonalnym realizowaniu zadań;

–– bycia konsekwentnym z zachowaniem elastyczności w sytuacjach, które tego wymagają;

–– dostosowywania wymagań do możliwości ucznia;

–– oddawania inicjatywy, (podejmowanie decyzji) i odpowiedzialności w ręce ucznia;

–– nierygorystycznej systematyczności;

–– wrażliwości na istnienie granic i umiejętności ich stawiania;

–– pełnienia funkcji rzecznika praw podopiecznego w szkole;

–– wyznaczania odpowiednich granic swojej odpowiedzialności za podopiecznego.

3. U rodziców:

- wzrost zaufania do nauczycieli i szkoły,

- wzrost gotowości do współpracy ze szkołą w oddziaływaniu wychowawczym i wspierania dziecka w nauce,

- większe zaangażowanie w życie szkoły,

Opracowanie: Dorota RusiłowiczPoniedziałek 24 czerwca 2019

INFORMACJA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 czerwca 2019 14:21 Sprawozdania

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole organizujemy PÓŁKOLONIE LETNIE W SZKOLE dla uczniów klas I-V. Towarzyszyć nam będzie hasło:

„Jestem zuch, cenię zdrowie, lubię sport, lubię ruch”

Półkolonie rozpoczynamy 26.08.2019r. - 30.08.2019 r.

Planujemy zajęcia od godz.8.00 -14.00

clip_image002

ORGANIZATORZY


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 czerwca 2019 14:20 Sprawozdania

wakacje

 

Były przemówienia, nagrody i podziękowania. Na koniec pojawiły się również łzy…

Gratulujemy raz jeszcze nagrodzonym, a wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji i … do zobaczenia we wrześniu!

 Niedziela 23 czerwca 2019

Coś się kończy, coś się zaczyna…- pożegnanie absolwentów PDF Drukuj Email
niedziela, 23 czerwca 2019 16:50 Sprawozdania

17 czerwca punktualnie o 17.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości rozpoczął się wieczorek pożegnalny klas ósmych i trzecich gimnazjum. Progi szkoły opuściło 37 absolwentów szkoły podstawowej i po raz ostatni 29 absolwentów gimnazjum. Najpierw uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno- muzycznym. Były to przemyślenia na temat przemijania, ulotności chwili, trudnych życiowych wyborów. Ze sceny było słychać piękne wiersze, myśli filozofów i refleksyjne piosenki. Na koniec części artystycznej uczniowie brawurowo zatańczyli poloneza, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Były też kwiaty, pamiątkowe długopisy i przemówienia zaproszonych gości. Rodzicom najbardziej wyróżniających się uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Kochani Absolwenci!

Na wieczorku recytowaliście wiersz Wisławy Szymborskiej, laureatki Literackiej Nagrody Nobla, która słusznie zauważyła, że „nic dwa razy się nie zdarza”. Takie jest życie. Dziś skończyła się przygoda, która więcej się nie powtórzy. Nie martwcie się jednak. Coś musi skończyć, żeby zaczęło się coś nowego. Szczęśliwej drogi już czas… Powodzenia i do zobaczenia w dorosłym życiu.

Wychowawcy: p. Agnieszka Kruszewska, p. Halina Stasienko, p. Dorota Ofman, p. Wojciech Dudziński


Obchody 100–lecia SSP im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu PDF Drukuj Email
niedziela, 23 czerwca 2019 16:47 Sprawozdania

Uroczystości szkolne poprzedzone były nabożeństwami w dniu 6 czerwca 2019 r. w Monasterze Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i Świętego Jana Teologa, oraz w Kościele Świętej Trójcy. W obu przypadkach uczestniczyły w nich delegacje z pocztem sztandarowym i licznym gronem uczniów, absolwentów, pracowników i rodziców.

7 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 nastąpiło otwarcie uroczystości szkolnych. Pięknie prezentowała się dekoracja wykonana pod kierunkiem Renaty Biskup. Wg scenariusza ułożonego przez Dorotę Ofman, wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn Rzeczpospolitej Polskiej. Funkcję narratorów sprawowali nauczyciele: Agnieszka Joszczyk – Nikitiuk i Wojciech Kulikowski. W pierwszej części nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej i kapsuły czasu, z udziałem dyrektor Krystyny Roczniak, burmistrza Supraśla Radosława Dobrowolskiego i przewodniczącego Rady Rodziców Mirosława Łapińskiego. Aktu poświęcenia dokonali duchowni supraskich parafii. Program artystyczny poprzedzony został hymnem szkoły w wykonaniu chóru szkolnego, pod opieką Wojciecha Dudzińskiego.

Szczególnie gorąco powitano zaproszonych gości: p. Krystynę Dobrowolską – córkę patrona, przedstawicieli: posłów, władz państwowych, kuratorium oświaty, władz samorządowych, urzędów i instytucji, zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, rodziców, absolwentów i uczniów. Pani dyrektor Krystyna Roczniak w przemówieniu podkreśliła ogromne wyróżnienie i wyjątkowe przeżycie z racji sprawowanej funkcji gospodarza Szkoły w jubileuszowym roku: „Możemy być dumni, że jesteśmy Jej absolwentami i pracownikami”. Najmłodsi uczniowie pod kierunkiem Elżbiety Trochimowicz zebrali gromkie brawa za wykonanie poloneza. Prowadzący uroczystości przypomnieli najważniejsze karty historii wynotowane ze szkolnych kronik. Szczególną uwagę zwrócono na wybitnych sportowców, absolwentów, którzy pierwsze szlify uzyskali w supraskiej placówce. Wymienieni i obecni na hali zdobyli wdzięczny aplauz publiczności. Doskonałym przerywnikiem historycznych zapisów, okazały się występy zespołów muzycznych pod opieką Janusza Fidziukiewicza i grupy teatralnej prowadzonej przez Grażynę Wróblewską. Niezwykłą niespodziankę przygotowały absolwentki szkoły, wykonując wokalne szlagiery. Kilkutygodniowe ćwiczenia pod nadzorem naszego nauczyciela muzyki, przysporzyły wielu wrażeń.

O bieżącym życiu szkolnym, przypomniał nam finał plebiscytu Ferdynandy 2019 r. Bezkonkurencyjny okazał się tegoroczny absolwent, uczeń klasy III B gimnazjum, Paweł Czaban. Końcowym elementem było wystąpienie autora książki, „Monografia ...” Marka Tołoczko. W swoich słowach, wyraził serdeczne podziękowania osobom i instytucjom, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. Wręczył też, symboliczny, pierwszy egzemplarz księgi, przedstawicielce najstarszego pokolenia uczniów i absolwentów, córce naszego patrona, Pani Krystynie Dobrowolskiej. W ostatniej części głos zabrali goście, podkreślając szacunek i godność, dobrze prowadzonej pracy pedagogicznej. Do wspólnego zaśpiewania kolejnych 100 lat, nie trzeba było namawiać uczestników tego doniosłego wydarzenia.

Zaproszeni goście bezpośrednio po uroczystości mieli okazję zwiedzić okolicznościowe wystawy przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Stanisława Roczniaka, Renaty Kryńskiej, Haliny Stasienko i Joanny Bobryk. W kuluarach przygotowanego poczęstunku, odbywały się liczne międzypokoleniowe rozmowy, czas wspomnień, a na kartach kroniki, złożono wiele miłych wpisów, życzeń, dedykacji. Wg słów pani dyrektor Krystyny Roczniak: Tak sprawne przeprowadzenie wszystkich działań, było możliwe, przez zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów, za co serdecznie dziękuję.

D. Ofman
M. Tołoczko

 

„Monografia z okazji 100 – lecia / 1919 - 2019” PDF Drukuj Email
niedziela, 23 czerwca 2019 16:41 Pamiętnik

3 czerwca 2019 r. w Domu Ludowym odbyła się promocja książki – „Monografia z okazji 100 – lecia / 1919 - 2019”. W ramach obchodów Jubileuszu 100 - lecia Sportowej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu, dokonano prezentacji historii szkoły, wzbogaconej o część artystyczną. Wystąpili w niej utalentowani muzycznie uczniowie i absolwenci. Weronika Strycharczuk i Helena Janowska zaprezentowały fragmenty swoich długoletnich ćwiczeń i występów w szkolnym chórze, pod kierunkiem nauczyciela Wojciecha Dudzińskiego. Natomiast Krzysztof Lisowski, dodatkowo uczeń szkoły muzycznej, popisał się fragmentami utworów na akordeon. Przedstawicielom tego młodego pokolenia serdecznie dziękuję i życzę dalszego udanego rozwoju swoich pasji.

Wśród publiczności, która wypełniła salę Domu Ludowego znaleźli się przedstawiciele różnych pokoleń. Zarówno tych, którzy jeszcze pamiętają szkołę mieszczącą się w dwóch budynkach przy Parku Miejskim. Także tych od 1962 roku uczących się i pracujących w nowej „Tysiąclatce”, aż do najmłodszych, współczesnych uczniów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja zdjęć i fotografii. Przywoływała miłe wspomnienia. Autor książki, złożył serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. W imieniu organizatorów spotkania, Urszula Arciszewska złożyła wyrazy wdzięczności pracownikom Centrum Kultury i Rekreacji za pomoc techniczną i sprawną obsługę wydarzenia i dystrybucję książki.

Gratulacje, za wspaniałą promocję szkoły, przekazała pani dyrektor Krystyna Roczniak.

Współorganizatorami uroczystości byli nauczyciele: Urszula Arciszewska, Dorota Rusiłowicz, Wojciech Dudziński, Marek Tołoczko. Wspomagała ich w/w utalentowana młodzież i uczniowie starszych klas (brawo kl. VI B i VIII A!).

M. TołoczkoPiątek 21 czerwca 2019

KLUBOWY TURNIEJ KARATE PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2019 17:22 Sport w szkole

W dniu 25 maja 2019 r. karatecy z ,,Bushido" Supraśl uczestniczyli w klubowym turnieju karate zorganizowanym przez białostocki klub ,,Shogun" Białystok. Z supraskiego klubu w zawodach wzięło udział 11 zawodników. Wszyscy są uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu. Byli to: Rozalia Makarewicz Julia Mazurczyk, Zuzanna Koźbiel, Aleksander Jaroszewicz, Aleksandra Miszczuk, Philip Domaszewicz, Karolina Domaszewicz, Magdalena Bogucka, Piotr Redo, Viktoria Popławska i Wiktor Myszkiewicz. We wszystkich konkurencjach była zacięta rywalizacja sportowa o medale. Zawodnicy “Bushido” Supraśl zyskali wiele pozytywnych ocen od osób, które obserwowały ich walkę na matach. Białostocki turniej były ostatnim startem naszych karateków przed wakacjami.

Medale zdobyli:

- Julia Mazurczyk - złoty medal w kata 10-11 lat i zloty medal w kumite/fantom 10-11 lat,

- Viktoria Popławska - złoty medal w kata 7-9 lat,

- Aleksandra Miszczuk - srebrny medal w kata 10-11 lat,

- Aleksander Jaroszewicz - srebrny medal w kata 12-13 lat i brązowy medal w kumite 12-13 lat,

- Philip Domaszewicz - brązowy medal w kata 10-11 lat i brązowy medal w kumite/fantom 11-13 lat, brązowy medal w kumite 11-13 lat,

- Rozalia Makarewicz - brązowy medal kata 12-13 lat,

- Zuzanna Koźbiel - brązowy medal w kumite/fantom 8-9 lat,

- Karolina Domaszewicz- brązowy medal w kata 7-9 lat,

- Magdalena Bogucka - brązowy medal w kata 7-9 lat.

Przy tej okazji bardzo dziękuję Dyrekcji Szkoły za życzliwość, przychylność i wsparcie oraz wszystkim innym pracownikom szkoły za pomoc w funkcjonowaniu naszego klubu przez cały rok szkolny 2018/2019.

trener ,,Bushido" Supraśl mgr Grzegorz Żendzian


Podsumowanie V Mistrzostw Sportowej Szkoły Podstawowej w Szachach PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2019 16:55 Sport w szkole

W dniu 11.06.2019 w Supraślu odbyły się piąte Mistrzostwa Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu w Szachach. W turnieju wzięło udział 11 zawodników. Celem rozgrywek było propagowanie „królewskiej gry” w naszej szkole oraz wyłonienie mistrzów w poszczególnych kategoriach. Cieszy fakt, ze mimo upałów do rywalizacji przystąpiła wytrwała grupa szachistów. Adam Nikitiuk został najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając 7,0 pkt (komplet zwycięstw).Pojedynki były bardzo zacięte ale przebiegały w sportowej atmosferze. Mogliśmy obejrzeć dużo pięknych matów.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Sportowa Szkoła Podstawowa kategoria OPEN

1. Adam Nikitiuk
2. Jakub Zajczyk
3. Jakub Kruszewski

Sportowa Szkoła Podstawowa kategoria chłopcy klasa I - IV

1. Stanisław Zdanowicz
2. Karol Malinowski
3. Tymon Urban

Sportowa Szkoła Podstawowa kategoria dziewcząt klasa V-VI i Gimnazjum III

1. Karolina Bochert

Puchar dla najlepszego zawodnika, medale, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Supraślu wręczył prowadzący turniej Andrzej Jurewicz. Serdecznie dziękujemy władzom miasta za wsparcie mistrzostw szkoły w szachach.

Szczególne podziękowanie za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów składam panu Markowi Tołoczko.

Sędzia turnieju Andrzej Jurewicz


Listy do Marysi… PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2019 16:28 Sprawozdania

Nie możemy uszczęśliwić całego świata, ale… możemy sprawić, aby jedna niezwykle dzielna Wojowniczka, miała wyjątkowe urodziny.

Uczniowie, klasy Vc dołączyli do Akcji na rzecz ciężko chorej dziewczynki z Wasilkowa. Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia i miłe słowa z okazji 10-urodzin Marysi były umocnieniem, a jednocześnie jeszcze większą motywacją ,aby dzielnie walczyła ,budząc się każdego dnia z nową nadzieją na zdrowie.


Strona 1 z 3
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>
logo.png
Kronika
  • 2020 (21)
  • 2019 (173)
  • 2018 (215)
  • 2017 (247)
  • 2016 (232)
  • 2015 (191)