Lutego 2019


Poniedziałek 25 lutego 2019

Gry planszowe w kl V…poprawa logicznego myślenia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 lutego 2019 11:10 Innowacje

„Gry planszowe…” - kolejne spotkania w ramach innowacji w klasie Vc i Vd, pełne emocji już za nami. Przy wytężonej pracy umysłu, w radosnej atmosferze uczymy się budować wspólnotę klasy. Planszówki z których korzystają nasi uczniowie zawsze zmuszają do myślenia. Powszechnie wiadomo, że jeśli ułożymy plan działania gry, wtedy w naszym mózgu powstanie więcej połączeń nerwowych, a mózg będzie pracował jeszcze lepiej. Celowe zatem, układanie strategii gry jest świetnym i przyjemnym ćwiczeniem logicznego myślenia. Przekładając to na życie codzienne, logiczne myślenie pozwala nam właściwie ocenić sytuacje, podejmować trafne decyzje itd., dlatego cieszy fakt, że wydawałoby się już niemodne gry nadal są w cenie, a nasi uczniowie chętnie do nich powracają.

RBCzwartek 21 lutego 2019

Igrzyska Dzieci i Młodzieży województwa podlaskiego w narciarstwie biegowym PDF Drukuj Email
czwartek, 21 lutego 2019 12:26 Sport w szkole

08.02.2019 r. na trasach biegowych w lesie "Pietrasze" w Białymstoku odbyły się finały województwa podlaskiego w narciarstwie biegowym. Rywalizowano na pętli sztucznie naśnierzonej o długości 1250 m dwoma stylami. Najpierw zawodnicy musieli pokonać odpowiedni dystans stylem klasycznym potem stylem dowolnym. Na wynik do klasyfikacji drużynowej liczona była suma czasów z dwóch biegów, odpowiednio igrzysk dzieci pięciu zawodników natomiast igrzysk młodzieży czterech zawodników.

W igrzyskach dzieci w kategorii dzięwcząt reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w składzie:

Tarasiewicz Maria

Olifieruk Oliwia

Scendo MArtyna

Fidziukiewicz Maria

pełne wyniki ID

W igrzyskach dzieci w kategorii chłopców reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w składzie:

Giba Dawid

Jaroszewicz Aleksander

Knyszyński Michał

Redo Piotr

Lebiedziński Gabriel

pełne wyniki ID

W igrzyskach młodzieży szkolnej w kategorii dziewcząt reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w składzie:

Gierałtowska Anna

Supranowicz Patrycja

Brańko Martyna

Prymaka Patrycja

pełne wyniki IMS

W igrzyskach młodzieży szkolnej w kategorii chłopców reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w składzie:

Sienkiewicz Marcel

Matoszko Szymon

Lebiedziński Dawid

Świtecki Filip

pełne wyniki IMS

20190208_105518 20190208_100941 20190208_105538

20190208_110551 20190208_110433

RedaktorzyWtorek 19 lutego 2019

Walentynkowa “fabryka serc” PDF Drukuj Email
wtorek, 19 lutego 2019 10:36 Aktualności

Dzień świętego Walentego czyli Święto zakochanych to świetna okazja do chwili refleksji nad wartością przyjaźni i miłości oraz odkrycia na nowo jej znaczenia w życiu każdego z nas.

W naszej szkole uczniowie kl Vd wpadli na pomysł uświetnienia tego dnia. W klasowej “fabryce serc” wykonali przepiękne, miłe niespodzianki dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Krótka nota biograficzna tego świętego i historia jego szalonej miłości przypominała obdarowanym wartości, bez których życie się toczy, ale nie ma blasku. Człowiek, który jest kimś więcej niż tylko koleżanką czy kolegą rozjaśnia swoją obecnością mroki naszej codzienności.

RB


Zajęcia przyrodnicze w kl II. PDF Drukuj Email
wtorek, 19 lutego 2019 10:32 Projekt “Pasja, edukacja, kompetencje”

“Wędrówki przyrodnicze” to program realizowany w ramach projektu “Pasja, edukacja, kompetencje - rozwój kompetencji kluczowych u dzieci”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci edukacji wczesnoszkolnej, powstał pomysł powyższych zajęć obejmujących tematykę przyrody i ekologii, które pozwolą na wielokrotne, praktyczne działania oraz umożliwią rozwój zainteresowań i pasji naszych uczniów. Celem programu jest poznanie i wyjaśnienie dziecku zjawisk i praw panujących w przyrodzie. Jego zadaniem jest kształtowanie postaw proekologicznych, zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy o otaczającym je środowisku oraz wzbudzanie szacunku do świata przyrody. Treści zostały dobrane w taki sposób, by były ciekawe, pobudzały do myślenia, poszukiwania i do działania.

Cieszy fakt, że nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w powyższych zajęciach i są otwarci na każdą propozycję.

RB.Poniedziałek 18 lutego 2019

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 lutego 2019 15:42 Komunikaty

21 lutego odbędą się dyktanda w klasach 4-8 SP i 3 Gim. Wyłonimy SZKOLNYCH MISTRZÓW ORTOGRAFII. Do udziału w dyktandzie zapraszamy chętnych rodziców. Dyktando o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII WŚRÓD RODZICÓW odbędzie się 20 lutego 2019 r. o godz.. 16.30 w sali 45.

Serdecznie zapraszam

Dorota Ofman

clip_image002


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 lutego 2019 15:40 Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest dla podkreślenia różnorodności językowej świata. W ramach obchodów w bibliotece na czytelników czekać będą zagadki i zabawy językowe, mini – konkursy frazeologiczne, a młodszym uczniom zostały przygotowane wyliczanki, łamańce językowe, krzyżówki, konkursy ortograficzne i zabawy logopedyczne.

Zapraszam wszystkich do biblioteki!

Ewa Mieleniewska


100 – lecie SSP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 lutego 2019 13:43 Aktualności

20 lutego 2019 r. obchodzimy jubileusz 100 – lecia Sportowej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu. Jest to data symboliczna, związana z rocznicą objęcia administracji przez polskie władze nad Supraślem i Białostocczyzną. W naszym mieście 20 lutego 1919 roku powołano 7 – letnią Publiczną Szkołę Powszechną. Wprowadzono powszechny obowiązek szkolny, a władze państwowe przejęły odpowiedzialność za prowadzenie i utrzymywanie placówek oświatowych.

W naszej placówce rok szkolny 2018/2019 stał się również okazją do obchodów podwójnego jubileuszu. W listopadzie przy odświętnie udekorowanej szkole obchodziliśmy 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętamy akcje: „Rekord dla Niepodległej”, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, montaż słowno – muzyczny i rozstrzygnięcie szkolnych konkursów. Kolejną okazją do świętowania będą obchody 100 – lecia „Naszej Szkoły”. Dzisiejszą datą 20 lutego b. r. – rozpoczniemy przygotowania do tych uroczystości. Ich główna część (połączona ze Świętem Patronów) zaplanowana została na 7 czerwca 2019 r.. Będzie to doskonała okazja do przybliżenia 100 – letniej historii: ważnych dat, znaczących wydarzeń, sukcesów i trudności dnia codziennego. Do przypomnienia zasłużonych pracowników, utalentowanych uczniów, absolwentów, rodziców i instytucji wspierających. Do podkreślenia ważnej roli szkoły, zarówno w społeczności lokalnej, regionu, jak i całej Polski.

Powołany Zespół ds. obchodów jubileuszu, oczekuje na pomoc i wsparcie. Wszelkie propozycje działań, które mogłyby wzbogacić planowane uroczystości, proszę zgłaszać bezpośrednio do dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, do Samorządu Uczniowskiego i przedstawicieli Rady Rodziców. W najbliższym czasie podany zostanie dokładny kalendarz, scenariusz i plan obchodów 100 – lecia.

Marek TołoczkoPiątek 15 lutego 2019

Projektowe zajęcia z matematyki PDF Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 10:26 Projekt “Pasja, edukacja, kompetencje”

Uczniowie klas podstawowych i oddziałów gimnazjalnych aktywnie uczestniczą w zajęciach wyrównawczych z matematyki. Doskonalą swoje umiejętności rachunkowe, kształtują wyobraźnię przestrzenną, poznają własności figur, doskonaląc współpracę i pracę w grupie.

Grażyna RomanowiczCzwartek 14 lutego 2019

Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2019 16:36 Aktualności

Karnawał jak podaje definicja to okres zimowych balów, maskarad i zabaw.

W podtrzymywaniu i praktykowaniu tej tradycji wzięli udział uczniowie pierwszego etapu edukacji, Tuż przed feriami sala gimnastyczna udekorowana balonami i serpentynami, zamieniła się w salę balową Na parkiecie pojawili się rycerze, księżniczki, wróżki, żołnierze i wiele innych niezwykłych postaci z bajek. Całą imprezę poprowadzili aktorzy z teatru Co Nieco. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Tegoroczna zabawa należała do udanych. Następna już za rok.

Joanna Muśko
Dyrekcja


DŁUG WDZIĘCZNOŚCI… PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2019 14:24 Aktualności

Serdeczne podziękowanie składamy na ręce Pana Cezarego W. niezwykle pomysłowego taty Oliwiera - naszego ucznia kl IIIa za przygotowanie materiałów i przeprowadzenie warsztatów majsterkowania z uczestnikami zimowiska. Profesjonalna ,fachowa pomoc bardzo się przydała naszym uczniom. Dzięki temu powstał piękny karmnik i budka lęgowa dla ptaszków.

DZIĘKUJEMY !


Strona 1 z 2
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
logo.png
Kronika
  • 2020 (20)
  • 2019 (173)
  • 2018 (215)
  • 2017 (247)
  • 2016 (232)
  • 2015 (191)