Programowanie od podstaw

Programowanie od podstaw – to projekt nastawiony na rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3. W naszej szkole rozpoczął się w połowie listopada 2018 roku. Panie pracujące z uczniami na pierwszym etapie kształcenia (Joanna Bobryk, Iwona Lepionka, Joanna Muśko, Elżbieta Trochimowicz, Grażyna Wróblewska) wzięły udział w 36-godzinnym szkoleniu , które prowadzili trenerzy z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Bogate w wiedzę i umiejętności zdobyte na kursie zaczęły ją wykorzystywać w swojej codziennej pracy z uczniami. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sprzęt, ( tablety, maty do kodowania, roboty) w który na czas projektu została wyposażona szkoła.

15 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie projektu. Był to wyjazd i zajęcia z trenerami na Politechnice Białostockiej

Joanna Muśko