Zdrowo, wesoło, kreatywnie i sportowo, czyli zimowisko 2020

W dniach 20-24.01. w naszej szkole odbyło się zimowisko dla chętnych uczniów z klas I-III . W rezultacie z tej formy wypoczynku skorzystały 43 osoby. Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz ciekawe zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego sposobu życia. Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii od 8.00 do 14.00. Dzieci miały też zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu.

Każdy dzień był ciekawie zaplanowany i przynosił nowe wyzwania. Na początku przypomniano regulaminy i zasady bezpieczeństwa. Odbyła się też pogadanka na temat właściwego zachowania w szkole i podczas wycieczek autokarowych. Wspólne spotkania rozpoczynały się od integracji zespołu. Poranna gimnastyka na sali gimnastycznej wprawiała wszystkich w dobry nastrój i pobudzała do działania, choć trzeba przyznać, że energii i pomysłów dzieciom nie brakowało.

W czasie zimowiska odbyły się dwie wycieczki do Białegostoku. W poniedziałek byliśmy w Jamper Park, we wtorek w kręgielni Hula Kula. Pobyt w tych miejscach rozrywki był okazją do świetnej zabawy, integracji zespołu i sportowej rywalizacji fair play. Dodatkowo w kręgielni Hula Kula czekały na uczestników słodkie przekąski. W środę wybraliśmy się na stadninę koni w Supraślu. Odbyły się tam zajęcia edukacyjne. Dzieci miały też okazję, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, skorzystać z przejażdżki konnej. Wycieczka zakończyła się ogniskiem, pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatką. W czasie zimowiska nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, czego przykładem była „Wyprawa otwartych oczu”, czyli podchody. W piątek byliśmy w Domu Ludowym na seansie filmowym, a po południu świetlica szkolna zamieniła się w salę taneczną. Nasze spotkania zakończyły się balem karnawałowym z konkursami. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Zimowisko to nie tylko zabawa, to również nauka. Odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat szkodliwości palenia papierosów i i picia alkoholu. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, uczestniczyli w pogadance na temat używek, wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia. Odbyło się też spotkanie z panem policjantem na temat bezpieczeństwa w terenie.

Oprócz tego codziennie uczniowie spędzali czas wg zainteresowań. W ofercie były zajęcia plastyczne, sportowe i gry planszowe.

Zimowisko minęło bardzo szybko. Dostarczyło wielu wrażeń i pozytywnej energii. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy . Dziękujemy również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Supraślu za pomoc i wsparcie finansowe.

Do zobaczenia za rok!

Renata Biskup, Dorota Ofman, Jolanta Rybij