KLUB SZKOLNYCH LIDERÓW MYŚLENIA POZYTYWNEGO

Uczniowie klasy VII B pracując metodą projektu i realizując zadania z program  < Młodzi w akcji – kreatywne wyzwania > zorganizowali warsztaty świąteczne  uczniom z klasy V B. W ten sposób chcieli przypomnieć i przywrócić do życia dawne gry, zabawy i zwyczaje wspólnego spędzania wolnego czasu. Mogli w sposób kreatywny prezentować własne pomysły i pomagać innym wykonać drobne upominki świąteczne. W życzliwej, przyjaznej atmosferze młodsi uczniowie mogli w pełni wykorzystać i rozwinąć swoje umiejętności artystyczne. Wychowanie przez sztukę jest atrakcyjnym, istotnym i jednym z kluczowych elementów całego procesu edukacji. Praca metodą projektu to również droga do zdobycia kompetencji kluczowych potrzebnych w dorosłym życiu, takich jak umiejętność formułowania celów własnych działań i planowania poszczególnych zadań w czasie oraz konsekwentna ich realizacja. Inne kompetencje to praca zespołowa, diagnozowanie potrzeb rówieśników i młodszych kolegów i koleżanek. Warsztaty świąteczne to dobry początek do wprowadzenia tutoringu rówieśniczego.

Dorota Rusiłowicz
Urszula Arciszewska
Agata Wilczewska – Nieścierowicz

20191213_11572420191213_11573520191213_115833 — kopia20191213_11583320191213_11590520191213_12165520191213_122607 — kopia20191213_122607