Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży

W dniu 15.12.2019 r. w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży. Karate olimpijskie. W zawodach uczestniczyło ponad 60 zawodników z 5 klubów karate (białoruskich i polskich). Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Klub Sportów Walki “Shogun” Białystok. W rywalizacji uczestniczyły kluby: Legion Mińsk, Klub Karate shito ryu Grodno, “Shogun” Białystok, Shotokan Białystok i Klub Karate Shotokan “Bushido” Supraśl, który był reprezentowany przez 9 karateków. Wszyscy są uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu. W zaciętej rywalizacji wywalczyli 11 medali (4 złote, 2 srebrne, 5 brązowych). Na podium stanęli:

- Aleksandra Miszczuk (I miejsce w kata dziewcząt 10-11 lat),

- Viktoria Popławska (I miejsce w kata dziewcząt 8-9 lat i III w kumite-fantom dziewcząt 8-9 lat),

- Wiktor Myszkiewicz (I miejsce w kata chłopców 8-9 lat),

- Piotr Redo (I miejsce w kata chłopców 12-13 lat),

- Zuzanna Koźbiel (II miejsce w kata dziewcząt 8-9 lat i II miejsce w kumite-fantom dziewcząt 8-9 lat),

- Karolina Domaszewicz (III miejsce w kata dziewcząt 8-9 lat i III miejsce w kumite-fantom dziewcząt 8-9 lat),

- Rozalia Makarewicz (III miejsce w kata dziewcząt 12-13 lat),

- Nazar Denisiuk (III miejsce w kumite-fantom chłopców 6-7).

Był to ostatni start Supraskich sportowców w tym roku. Przez cały 2019 r. karatecy z “Bushido” Supraśl wywalczyli łącznie 21 medali, w tym m.in dwa medale (złoty i brązowy) zdobyte podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Łodzi w dniu 11.05.2019 r. Trenerem naszych karateków jest Grzegorz Żendzian posiadacz stopnia mistrzowskiego IV DAN.