KONKURS CHEMIKUS

Konkurs prozdrowotny pod nazwą chemikus rozgrywany był w naszej szkole w miesiącu listopad/grudzień 2019. Uczestnikami byli uczniowie klas VII i VIII. Finał konkursu prozdrowotnego o tytuł CHEMIKUSA odbył się 04.12.2019 roku.

W konkursie prozdrowotnym o tytuł CHEMIKUSA mogli brać udział wszyscy uczniowie klas VII,VIII. Uczniowie podzielili się na trzy osobowe grupy, które przystąpiły do pierwszego etapu konkursu, to jest wykonania plakatu o tematyce ostrzegającej przed zagrożeniami, jakie mogą powodować alkohol, papierosy, dopalacze. Z 12 grup które przystąpiły do pierwszego etapu w finale wzięło udział 8 grup po trzy osoby w grupie, czyli 24 osoby. W kolejnym etapie konkursu uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą pisząc bardzo szczegółowe testy, oraz pomysłowością i oczytaniem przy układaniu wierszy ku przestrodze przed wciągnięciem się w nałóg picia, palenia itp… Zadania losowane przez grupy były loterią szczęścia, niektórym grupom udało się trafić na łatwe pytania inni byli trochę zawiedzeni. Jednak wszyscy bawili się doskonale. Rywalizacja, zaangażowanie uczniów zostało docenione bardzo dobrymi ocenami z chemii i nagrodami. Uczniowie zapoznali się z profilaktyką uzależnień. Musieli znać skutki zdrowotne, jakie powodują nałogi oraz znać w jaki sposób można im zapobiegać.
Tytuł CHEMIKUSA zdobyła grupa uczniów z klasy VII A. GRATULACJE!!!!

W przeprowadzeniu konkursu pomagali uczniowie klasy VIII, którzy również otrzymali podziękowanie w postaci drobnych nagród i ocen z aktywności. Gościem zaproszonym była Pani wicedyrektor Ewa Bogdanowicz. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu prozdrowotnego pedagog Dorota Rusiłowicz, nauczyciel chemii Urszula Głowacka.

Dziękujemy za udział – organizatorzy