Coś się kończy, coś się zaczyna…- pożegnanie absolwentów

17 czerwca punktualnie o 17.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości rozpoczął się wieczorek pożegnalny klas ósmych i trzecich gimnazjum. Progi szkoły opuściło 37 absolwentów szkoły podstawowej i po raz ostatni 29 absolwentów gimnazjum. Najpierw uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno- muzycznym. Były to przemyślenia na temat przemijania, ulotności chwili, trudnych życiowych wyborów. Ze sceny było słychać piękne wiersze, myśli filozofów i refleksyjne piosenki. Na koniec części artystycznej uczniowie brawurowo zatańczyli poloneza, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Były też kwiaty, pamiątkowe długopisy i przemówienia zaproszonych gości. Rodzicom najbardziej wyróżniających się uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Kochani Absolwenci!

Na wieczorku recytowaliście wiersz Wisławy Szymborskiej, laureatki Literackiej Nagrody Nobla, która słusznie zauważyła, że „nic dwa razy się nie zdarza”. Takie jest życie. Dziś skończyła się przygoda, która więcej się nie powtórzy. Nie martwcie się jednak. Coś musi skończyć, żeby zaczęło się coś nowego. Szczęśliwej drogi już czas… Powodzenia i do zobaczenia w dorosłym życiu.

Wychowawcy: p. Agnieszka Kruszewska, p. Halina Stasienko, p. Dorota Ofman, p. Wojciech Dudziński