Myślę pozytywnie – działania klas szóstych w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

GRA TERENOWA KLAS SZÓSTYCH – zadanie wrześniowe: „przeprowadzenie
w wybranej formie spotkania budującego wspólną radość (…)”

Piękna wrześniowa pogoda pozwoliła nam odbyć grę terenową.

Zadania wykonywaliśmy w czteroosobowych grupach. Zespoły zadaniowe tworzyli uczniowie z obu klas. Wykonaliśmy projekt mieszkania/domu, w którym wyposażenie stanowiły meble i sprzęty wykonane z surowców pochodzących z recyklingu (zadanie zaplanowane w ramach akcji „Sprzątanie świata”). Twórcze myślenie kształciliśmy także tworząc zabawne historie z wykorzystaniem kości opowieści. Doskonaliliśmy umiejętności
z zakresu języka angielskiego. Nieznany „sprawca” ukrył zadania w zakamarkach placu apelowego. Wielu emocji dostarczył już moment poszukiwania kartek z poleceniami.

Na zakończenie rajdu „badaliśmy tabliczkę mnożenia”.

Zmęczeni, ale POZYTYWNIE NASTAWIENI z dobrze wykonanych zadań, udaliśmy się na ognisko zorganizowane przez rodziców.

Najważniejszym założeniem rajdu było przypomnienie wszystkim o tym, że wspólnie możemy się dobrze bawić, aktywnie wypoczywać i uczyć. Przypomnieliśmy sobie o tym, że obcowanie z naturą może być wspaniałym przeżyciem.

Droga powrotna upłynęła nam na przyjemnych rozmowach.

To był bardzo udany rajd!

Szczególne podziękowania należą się tacie Piotra Redo!

W dniu poprzedzającym obchody DEN w naszej szkole, wykonaliśmy KARTY WDZIĘCZNOŚCI skierowane do rodziców i wybranych nauczycieli. Prace wykonaliśmy w grupach zadaniowych i zanim pochyliliśmy się nad stroną plastyczną, dyskutowaliśmy, komu warto podziękować, za co i jakimi słowami. Oto za co jesteśmy wdzięczni: za troskę, opiekę, poświęcony czas, wyrozumiałość, cierpliwość, obecność, naukę przez zabawę, żmudne tłumaczeni często wciąż od nowa, radosne chwile, starania, rozwijanie zainteresowań, świetne tłumaczenie zawiłych kwestii, starania zmierzające do osiągnięcia małych i dużych sukcesów, miłą atmosferę, wsparcie w trudnych chwilach, dobrze spędzany czas, dodatkowe zajęcia, zapowiadanie kartkówek i testów....

W listopadzie oglądaliśmy wybrane filmy serii RODZINKA (NIE)IDEALNA, które posłużyły nam do przeprowadzenia wartościowych dyskusji na ciekawe, ważne tematy.

Grudzień – ostatnie zadanie w ramach projektu: „Myślę i działam pozytywnie na Święta”. Wielu z nas zaangażowało się w różnego rodzaju zbiórki świąteczne, których celem było wsparcie osób potrzebujących. Obie klasy przygotowały spotkania opłatkowe, podczas których w miłej atmosferze składaliśmy sobie życzenia i śpiewali kolędy. Zaangażowaliśmy się w stworzenie świątecznego wystroju szkoły, a także uczestniczyliśmy w świątecznych konkursach plastycznych i przedświątecznym spotkaniu społeczności szkolnej.

Dzięki naszemu całorocznemu zaangażowaniu w realizację zadań w ramach kampanii „Myślę pozytywnie” uzyskaliśmy zajęcia edukacji medialnej skierowane do naszych rodziców i nas samych, dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży, które przeprowadzili edukatorzy projektu.

Redaktorzy klas VI a i VI b
oraz opiekunowie: Urszula Arciszewska, Anna Mojsak, Dorota Rusiłowicz