100 – lecie SSP

20 lutego 2019 r. obchodzimy jubileusz 100 – lecia Sportowej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu. Jest to data symboliczna, związana z rocznicą objęcia administracji przez polskie władze nad Supraślem i Białostocczyzną. W naszym mieście 20 lutego 1919 roku powołano 7 – letnią Publiczną Szkołę Powszechną. Wprowadzono powszechny obowiązek szkolny, a władze państwowe przejęły odpowiedzialność za prowadzenie i utrzymywanie placówek oświatowych.

W naszej placówce rok szkolny 2018/2019 stał się również okazją do obchodów podwójnego jubileuszu. W listopadzie przy odświętnie udekorowanej szkole obchodziliśmy 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętamy akcje: „Rekord dla Niepodległej”, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, montaż słowno – muzyczny i rozstrzygnięcie szkolnych konkursów. Kolejną okazją do świętowania będą obchody 100 – lecia „Naszej Szkoły”. Dzisiejszą datą 20 lutego b. r. – rozpoczniemy przygotowania do tych uroczystości. Ich główna część (połączona ze Świętem Patronów) zaplanowana została na 7 czerwca 2019 r.. Będzie to doskonała okazja do przybliżenia 100 – letniej historii: ważnych dat, znaczących wydarzeń, sukcesów i trudności dnia codziennego. Do przypomnienia zasłużonych pracowników, utalentowanych uczniów, absolwentów, rodziców i instytucji wspierających. Do podkreślenia ważnej roli szkoły, zarówno w społeczności lokalnej, regionu, jak i całej Polski.

Powołany Zespół ds. obchodów jubileuszu, oczekuje na pomoc i wsparcie. Wszelkie propozycje działań, które mogłyby wzbogacić planowane uroczystości, proszę zgłaszać bezpośrednio do dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, do Samorządu Uczniowskiego i przedstawicieli Rady Rodziców. W najbliższym czasie podany zostanie dokładny kalendarz, scenariusz i plan obchodów 100 – lecia.

Marek Tołoczko