Lekkoatletyka dla każdego!

Pod takim hasłem dnia października w Szkole Podstawowej w Sobolewie po raz kolejny odbył się Gminny Event Lekkoatletyczny dla klas I-III szkół podstawowych naszej gminy.
Uczestnicy w 8 osobowych drużynach w trzech kategoriach wiekowych: klas I, II i III mieli za zadanie pokonać 7 konkurencji sportowych: wahadłowa sztafeta sprintersko – płotkarska, formuła I, skoki dodawane, drabinka koordynacyjna, skoki w krzyżaku, rzut dziecięcym oszczepem, rzut z klęku (piłką lekarską).
Dzieci znakomicie poradziły sobie z tymi zadaniami, w sportowym duchu rywalizacji zgodnie z zasadami fair –play, świetnie się przy tym bawiąc.

Wyniki:
W kategorii klas I:
I miejsce –  Szkoła Podstawa w Sobolewie
III miejsce –  nie było

W kategorii klas II:
I miejsce – Szkoła Podstawa w Sobolewie
III miejsce – Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu

W kategorii klas III:

I miejsce – Szkoła Podstawa w Supraślu, również I miejsce w kategorii OPEN
III miejsce – Sportowa Szkoła Podstawowa w Sobolewie

Wydarzenie odbyło się dzięki realizacji programu „Lekkoatletyka dla każdego”, realizowany przez wszystkie trzy szkoły. Uczniowie otrzymali piękne medale oraz drużynowo – puchary.

Dziękujemy Gospodarzom za organizację imprezy, poczęstunek i przede wszystkim za prawdziwe sportowe emocje!

20191009_112357

Galeria Zdjęć