Podsumowanie V Mistrzostw Sportowej Szkoły Podstawowej w Szachach

W dniu 11.06.2019 w Supraślu odbyły się piąte Mistrzostwa Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu w Szachach. W turnieju wzięło udział 11 zawodników. Celem rozgrywek było propagowanie „królewskiej gry” w naszej szkole oraz wyłonienie mistrzów w poszczególnych kategoriach. Cieszy fakt, ze mimo upałów do rywalizacji przystąpiła wytrwała grupa szachistów. Adam Nikitiuk został najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając 7,0 pkt (komplet zwycięstw).Pojedynki były bardzo zacięte ale przebiegały w sportowej atmosferze. Mogliśmy obejrzeć dużo pięknych matów.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Sportowa Szkoła Podstawowa kategoria OPEN

1. Adam Nikitiuk
2. Jakub Zajczyk
3. Jakub Kruszewski

Sportowa Szkoła Podstawowa kategoria chłopcy klasa I - IV

1. Stanisław Zdanowicz
2. Karol Malinowski
3. Tymon Urban

Sportowa Szkoła Podstawowa kategoria dziewcząt klasa V-VI i Gimnazjum III

1. Karolina Bochert

Puchar dla najlepszego zawodnika, medale, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Supraślu wręczył prowadzący turniej Andrzej Jurewicz. Serdecznie dziękujemy władzom miasta za wsparcie mistrzostw szkoły w szachach.

Szczególne podziękowanie za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów składam panu Markowi Tołoczko.

Sędzia turnieju Andrzej Jurewicz