NASI MEDALIŚCI Z MISTRZOSTW POLSKI !!!

2  SREBRNE - DAWID GIBA!!!

1 BRĄZOWY - SZTAFETA 4 X 2 KM MIX W SKAŁDZIE: DAWID GIBA, ALEKSANDER JAROSZEWICZ, GABRIEL LEBIEDZIŃSKI, FRANCISZEK ZDANOWICZ !!!

W dniach 15-17 marca w Białce Tatrzańskiej na trasach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska odbyła się rywalizacja zawodniczek i zawodników w biegach narciarskich w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci i  Młodzieży Szkolnej.

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej  to druga najważniejsza w sezonie impreza dla najmłodszych biegaczy narciarskich. Po Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych druga okazja do zmierzenia sie z rywalami z całej Polski.

W ciągu trzech dni rywalizacji rozegrane zostały biegi dystansowe stylami: klasycznym i dowolnym oraz biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców.W zawodach zawodniczki i zawodnicy reprezentowali swoje szkoły podstawowe i ostatni raz w historii szkoły gimnajzalne.

Uczestniczyli w tej imprezie narciarze ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu im. Ferdynanda Mareckiego.

Ogromny sukces w rywalizacji indywidualnej odniósł Dawid Giba, gdyż zdobył 2 srebrne medale: w stylu klasycznym na dystansie 2 km i w stylu dowolnym na dystansie 3 km w roczniku 2006 .

Bardzo duży sukces w rywalizacji sztafet odnieśli:Dawid Giba, Aleksander Jaroszewicz, Gabriel Lebiedziński i Franciszek Zdanowicz - rocznik 2006 i mł. zdobywając brązowe medale - dystans 4x2 km ( 2 pierwszych zawodników rywalizowało stylem klasycznym i 2 następnych stylem dowolnym ) .

Bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta startujące w sztafecie 4 x 2km mix zdobywając VI miejsce.

Skład sztafety to: MARIA TARASIEWICZ, POLA SALNIKOW, MARTYNA SCENDO, MARIA FIDZIUKIEWICZ.

Na uwagę zasługuje również VII miejsce PHILIPA DOMASZEWICZA na dystansie 2 km stylem dowolnym.

Na miarę swoich możliwości zaprezentowali się pozostali sportowcy. A byli to: Anna Gierałtowska, Remigiusz Dowgiert, Michał Knyszyński, Jakub Gołąb, Dawid Lebiedziński, Szymon Matoszko, Marcel Sienkiewicz i Filip Świtecki.

Wszyscy mężnie walczyli na trudnych trasach Kotelnicy. Nie zabrakło również kibiców z Podlasia !!! To dzielni Rodzice, którzy często wspierają swoje pociechy podczas zawodów, a zawsze w życiu codziennym :) Niektórzy przyjechali całymi rodzinami !

Wszyscy cieszyliśmy się z sukcesów naszych zawodników !!!

Było to niezapomniane przeżycie dla nas wszystkich !!!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, która choć w niewielkim stopniu odzwierciedla tamte chwile w Białce Tatrzańskiej.

NASZYM SPORTOWCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZONE EMOCJE !!!

wyniki dzień pierwszy

wyniki dzień drugi

wyniki dzień trzeci

klasyfikacja punktowa szkół