Międzynarodowe Mistrzostwa Białegostoku w karate olimpijskim dzieci i młodzieży

W dniu 10.06.2018 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Białegostoku w karate olimpijskim dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Młodzieżowy Klub Sportów Walki ,,Shogun” Białystok. W rywalizacji wzięli udział karatecy z 3 białoruskich klubów (Edelweis Pińsk, Klub Karate Witebsk, Klub Karate Shito-ryu Grodno) oraz 4 polskich (Białostocki Klub Karate, Tomadachi Białystok, Młodzieżowy Klub Sportów Walki ,,Shogun” Białystok i Klub Karate Shotokan ,,Bushido” Supraśl). Supraski klub reprezentowało 17 karateków, którzy zdobyli łącznie 12 medali (2 złote, 2 srebrne, 8 brązowych). Najlepiej tym razem wypadła Julia Mazurczyk, która zdobyła złoty medal w kategorii walka z fantomem oraz srebrny medal w kata (układ technik). Na szczególną uwagę zasługuje też występ Viktorii Popławskiej, złotej medalistki w kata. Zawodniczka wygrała swą konkurencją z osobami trenującymi znacznie dłużej od niej (ćwiczą też w supraskim klubie).

Z ,,Bushido” Supraśl medale wywalczyli:

Julia Mazurczyk (złoto w fantomie i srebro w kata), Viktoria Popławska (złoto w kata), Philip Domaszewicz (srebrny medal w kata), Przemysław Żendzian (brąz w kata i kumite), Aleksandra Miszczuk (brąz w fantomie i w kata), Piotr Redo (brąz w kata), Magdalena Bogucka (brąz w kata), Aleksander Jaroszewicz (brąz w kata) i Karolina Domaszewicz (brąz w kata).

Niektórzy z naszych zawodników wystąpili po raz pierwszy w zawodach i było to dla nich duże wyzwanie, a przede wszystkim umiejętność opanowania stresu przed i w czasie występu. Podczas turnieju niektóre konkurencje (szczególnie w kata) były na wysokim poziomie sportowym. Prym wiedli w nich bardzo dobrze wyszkoleni karatecy z białoruskich klubów. Powyższy turniej był kolejnym pomyślnym sprawdzianem dla naszych karateków. Dotychczasowe osiągnięcia napawają optymizmem, bowiem już w połowie tego roku zdobyliśmy 26 medali a w całym 2017 r. było ich 24.

Trener Grzegorz Żendzian

 
logo.png
Kronika
  • 2020 (21)
  • 2019 (173)
  • 2018 (215)
  • 2017 (247)
  • 2016 (232)
  • 2015 (191)