Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF

W dniu 17.12.2017 r.  w Białymstoku odbył  się Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF. Organizatorem zawodów był klub karate Shogun Białystok.  W sportowej rywalizacji uczestniczyło ok. 100 karateków.  Reprezentowali oni  kluby z Białorusi i z Polski. Były to: Legion Mińsk, Karate Klub Grodno, Edelweis Pińsk, KK Grajewo, BKK, Atemi Warszawa, Shogun Białystok oraz zawodnicy z  sekcji Bushido Supraśl. Wszyscy są uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu.  Z Supraśla wystartowało 7 zawodników. Zdobyli oni łącznie 5 medali. Najlepiej wypadł Philip Domaszewicz, który zdobył dwa złote  medale (w kata i fantomie). Aleksandra Miszczuk zajęła drugie miejsce w kata, natomiast Julia Mazurczyk i Wojciech Grygorczuk wywalczyli trzecie miejsca w kata. Występ pozostałych zawodników był również dobry pomimo, że nie uplasowali się na  miejscach medalowych.

Białostockie zawody były ostatnimi w tym roku sportowymi zmaganiami  naszych karateków i w związku z tym czas na krótkie, ale jakże piękne podsumowanie. W  2017 r.  wzięliśmy udział w  4 turniejach rangi regionalnej i międzynarodowej.  W każdych zawodach zawodnicy “Bushido” Supraśl uzyskiwali bardzo dobre wyniki. Oprócz wymienionej na wstępie imprezy, w dniu 28 maja podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Białegostoku dzieci i młodzieży Karate WKF, 11 naszych karateków zdobyło 10 medali. W dniu 4 czerwca w czasie Turnieju karate z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego przez Białostocki Klub Karate, 5 supraskich zawodników wywalczyło 5 medali. Natomiast w dniu 2 grudnia w czasie XI Mikołajkowego Turnieju Karate Shotokan w Grajewie, 5 naszych sportowców zdobyło 4 medale.

Tak więc w całym mijającym roku zawodnicy “Bushido” Supraśl zdobyli łącznie 24 medale (5 złotych, 5 srebrnych, 14 brązowych).

Całemu zespołowi życzę dalszych sportowych sukcesów w zbliżającym się 2018 r. Tą drogą dziękuję też Dyrekcji oraz pracownikom Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu za wszelką pomoc i życzliwość okazywaną całej naszej sportowej drużynie.

trener - Grzegorz Żendzian

administrator