Sport w szkole

II Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 18.01.2018 w naszej szkole odbyła się już druga edycja Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej. Brali w niej udział nie tylko uczniowie, ale i rodzice oraz absolwenci szkoły. Wszyscy się świetnie bawili i co najlepsze trochę zintegrowali! Organizatorami były dziewczyny z klasy IIIA gim wraz z opiekunem Panem Czarkiem Wojną.

Link do filmu

Helena Janowska

Igrzyska młodzieży szkolnej Powiatu Białostockiego w piłce ręcznej chłopców

W hali sportowej SSP w Supraślu 12 stycznia 2018 roku, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Białostockiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn, które grały systemem każdy z każdym (2 x 8 min). Sędzią głównym turnieju był pan Anatoli Leonczuk, mecze sędziowali Stanisław Roczniak, Wojciech Kulikowski sędzią sekretarzem był pan Piotr Żynel.

wyniki oficjalne

Skład naszej drużyny: kapitan - bramkarz Dawid Gieńko, rozgrywający Dawid Giba, Jacek Głowacki, Marek Tarasiewicz (kontuzja lewej dłoni), skrzydłowi Marcin Sobecki, Krzysztof Pietruczuk, Szymon Matoszko, kołowi Maciej Gruszewski, Aleksander Suchocki, obrońcy Hubert Popławski, Malinowski ichał, Filip Świtecki, Marcel Sienkiewicz, Maksimowicz Kacper.
Na wyróżnienie w naszej reprezentacji szczególnie zasługuje cała drużyna.

Do rozgrywek grupy południowej awansowały SSP w Supraślu oraz SP w Choroszczy.

IMG_20180112_142741

20180112_102531 20180112_102541 20180112_102552

Redaktorzy

Igrzyska dzieci Powiatu Białostockiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

W dniach 09.-10.01.2018 r. w szkole podstawowej w Kleosinie odbyły sie igrzyska dzieci Powiatu Białostockiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie po zaciętych pojedynkach "każdy z każdym" zajęli odpowiednio czwarte miejsce w kategorii dziewcząt oraz trzecie miejsce w kategorii chłopców, kończąc rywalizację na poziomie mistrzostw powiatu.

wyniki dziewcząt

wyniki chłopców

20180109_124417 20180109_124131 20180109_124151

20180109_113550 20180109_103635 20180109_103619 Redaktorzy

Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF

W dniu 17.12.2017 r.  w Białymstoku odbył  się Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF. Organizatorem zawodów był klub karate Shogun Białystok.  W sportowej rywalizacji uczestniczyło ok. 100 karateków.  Reprezentowali oni  kluby z Białorusi i z Polski. Były to: Legion Mińsk, Karate Klub Grodno, Edelweis Pińsk, KK Grajewo, BKK, Atemi Warszawa, Shogun Białystok oraz zawodnicy z  sekcji Bushido Supraśl. Wszyscy są uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu.  Z Supraśla wystartowało 7 zawodników. Zdobyli oni łącznie 5 medali. Najlepiej wypadł Philip Domaszewicz, który zdobył dwa złote  medale (w kata i fantomie). Aleksandra Miszczuk zajęła drugie miejsce w kata, natomiast Julia Mazurczyk i Wojciech Grygorczuk wywalczyli trzecie miejsca w kata. Występ pozostałych zawodników był również dobry pomimo, że nie uplasowali się na  miejscach medalowych.

Białostockie zawody były ostatnimi w tym roku sportowymi zmaganiami  naszych karateków i w związku z tym czas na krótkie, ale jakże piękne podsumowanie. W  2017 r.  wzięliśmy udział w  4 turniejach rangi regionalnej i międzynarodowej.  W każdych zawodach zawodnicy “Bushido” Supraśl uzyskiwali bardzo dobre wyniki. Oprócz wymienionej na wstępie imprezy, w dniu 28 maja podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Białegostoku dzieci i młodzieży Karate WKF, 11 naszych karateków zdobyło 10 medali. W dniu 4 czerwca w czasie Turnieju karate z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego przez Białostocki Klub Karate, 5 supraskich zawodników wywalczyło 5 medali. Natomiast w dniu 2 grudnia w czasie XI Mikołajkowego Turnieju Karate Shotokan w Grajewie, 5 naszych sportowców zdobyło 4 medale.

Tak więc w całym mijającym roku zawodnicy “Bushido” Supraśl zdobyli łącznie 24 medale (5 złotych, 5 srebrnych, 14 brązowych).

Całemu zespołowi życzę dalszych sportowych sukcesów w zbliżającym się 2018 r. Tą drogą dziękuję też Dyrekcji oraz pracownikom Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu za wszelką pomoc i życzliwość okazywaną całej naszej sportowej drużynie.

trener - Grzegorz Żendzian

administrator

BARDZO DOBRY START SZACHISTÓW Z SSP w SUPRAŚLU PODCZAS PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W SZACHACH

Dnia 25.11.2017 r odbyły się Igrzyska Dzieci grupy południowej w szachach będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Województwa Podlaskiego .Ponownie  nasze drużyny dziewcząt i chłopców rywalizujące w kategorii Igrzysk (klasy I- VI) okazały się bezkonkonkurencyjne .Zawody zostały rozegrane systemem kołowym - 15 minut na partię dla zawodnika.Gospodarzem zawodów było Gimnazjum w Perlejewie.

Mistrzostwa Grupy Południowej poprzedziły Mistrzostwa Powiatu białostockiego w których to zarówno drużyny dziewcząt i chłopców z SP zajęły I miejsca a drużyna chłopców z gimnazjum II miejsce co dało wszystkim awans do dalszego etapu.

20171116_112024 20171116_112156 20171116_103713

Skład dziewcząt-Kinga Budzisz, Zofia Prutis ,Hanna Prutis oraz Wiktoria Kamińska.Natomiast skład chłopców to Iwo Karolczuk, Adrian Budzisz, Seweryn Kamiński oraz Adam Nikitiuk. Na tych samych zawodach tylko w starszej kategorii naszą szkołę reprezentowali chłopcy uczący się w gimnazjum którzy zajęli III miejsce ,a awans uzyskiwały pierwsze dwie drużyny. Skład chłopców -Puławski Michał, Głowacki Michał , Zemło Antoni , Gieńko Dawid.