Zajęcia przyrodnicze w kl II.

“Wędrówki przyrodnicze” to program realizowany w ramach projektu “Pasja, edukacja, kompetencje - rozwój kompetencji kluczowych u dzieci”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci edukacji wczesnoszkolnej, powstał pomysł powyższych zajęć obejmujących tematykę przyrody i ekologii, które pozwolą na wielokrotne, praktyczne działania oraz umożliwią rozwój zainteresowań i pasji naszych uczniów. Celem programu jest poznanie i wyjaśnienie dziecku zjawisk i praw panujących w przyrodzie. Jego zadaniem jest kształtowanie postaw proekologicznych, zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy o otaczającym je środowisku oraz wzbudzanie szacunku do świata przyrody. Treści zostały dobrane w taki sposób, by były ciekawe, pobudzały do myślenia, poszukiwania i do działania.

Cieszy fakt, że nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w powyższych zajęciach i są otwarci na każdą propozycję.

RB.

• 2020 (20)