Pociąg do krainy wartości

Celem edukacji wczesnoszkolnej jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka. Realizację tego celu umożliwia realizowana przez mnie innowacja pedagogiczna „Pociąg do krainy wartości- bajki jako działania profilaktyczne w edukacji ucznia młodszego”. Omówione w niej zagadnienie są spójne z podstawą programową, ważną rolę odgrywa też tekst literacki, dzięki któremu moi uczniowie lepiej rozumieją znaczenie sytuacji realistycznej, jak też zasady, normy społeczne.

W pierwszym półroczu zorganizowałam zajęcia otwarte dla rodziców, poruszając na nich bardzo ważny temat związany z tolerancją.

Podsumowaniem pracy w drugim półroczu było przedstawienie „Czarna dziura”, którego przesłanie brzmiało “Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.

Joanna Muśko