Gry planszowe w kl V…poprawa logicznego myślenia

„Gry planszowe…” - kolejne spotkania w ramach innowacji w klasie Vc i Vd, pełne emocji już za nami. Przy wytężonej pracy umysłu, w radosnej atmosferze uczymy się budować wspólnotę klasy. Planszówki z których korzystają nasi uczniowie zawsze zmuszają do myślenia. Powszechnie wiadomo, że jeśli ułożymy plan działania gry, wtedy w naszym mózgu powstanie więcej połączeń nerwowych, a mózg będzie pracował jeszcze lepiej. Celowe zatem, układanie strategii gry jest świetnym i przyjemnym ćwiczeniem logicznego myślenia. Przekładając to na życie codzienne, logiczne myślenie pozwala nam właściwie ocenić sytuacje, podejmować trafne decyzje itd., dlatego cieszy fakt, że wydawałoby się już niemodne gry nadal są w cenie, a nasi uczniowie chętnie do nich powracają.

RB