Czytanie na świeżym powietrzu

7 czerwca w parku przy Domu Ludowym odbył się niezwykły happening czytelniczy: „Czytanie na świeżym powietrzu” w ramach innowacji pedagogicznej: „Czytam. Bo lubię” oraz w ramach ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam!”. Głównym celem tego wydarzenia była promocja czytelnictwa, zachęta do wspólnego czytania oraz miłe i pożyteczne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się klasa Va, która przeprowadziła kampanię reklamową, przygotowała ulotki zachęcające do wspólnego czytania oraz słodki poczęstunek, a także przebrała się za bohaterów ulubionych książek.

Zaprosiłyśmy na to wydarzenie dzieci z młodszych klas oraz młodzież z oddziałów gimnazjalnych, jak również gości: p. Radosława Dobrowolskiego – burmistrza Supraśla oraz p. Adama Jakucia – dyrektora Centrum Kultury i Rekreacji. Wędrujący po Supraślu Czerwony Kapturek (uczennica realizująca swój projekt gimnazjalny) zapraszał również przypadkowych przechodniów do wzięcia udziału we wspólnym czytaniu.

Happening polegał na tym, że babcia Czerwonego Kapturka, czekając na swoją wnuczkę, zapraszała do swego domku różne osoby, które czytały fragmenty swoich ulubionych książek
i częstowały się przygotowanymi łakociami. Wszystkich zachwycił p. Adam Jakuć, który po mistrzowsku przeczytał fragment „Kubusia Puchatka” oraz „Legend supraskich”, duże brawa dostał też pan burmistrz, który przeczytał niezwykle ciekawy opis supraskiej sosny. Zanim babcia znalazła swojego Kapturka, fragmenty wierszy, opowiadań czy powieści przeczytało też wielu uczniów zarówno młodszych, jak i starszych. Był również czas na ciche czytanie książek na kocykach rozłożonych na trawie wokół sceny oraz słodki poczęstunek. Spotkanie skończyło się, gdy do babci dotarła jej ukochana wnusia...

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział w naszym przedsięwzięciu oraz zapraszamy na kolejny happening czytelniczy już we wrześniu.

Barbara Moniuszko

Ewa Mieleniewska

Urszula Szypluk

Beata Ohajm

 
logo.png
Kronika
  • 2020 (21)
  • 2019 (173)
  • 2018 (215)
  • 2017 (247)
  • 2016 (232)
  • 2015 (191)