Sukcesy młodych recytatorów w Sobolewie

W grudniu w bibliotece odbył się etap szkolny konkursu "Idzie zima będą święta" Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali własną interpretację utworów poetyckich związanych z tą tematyką. Do szkoły w Sobolewie pojechali najlepsi.

W tym roku konkurencja była duża. Swoje umiejętności recytatorskie prezentowali uczniowie z 8 szkół naszego województwa, w sumie 40 osób.

W Jury zasiadły panie:  Magdalena Gołaszewska – dziennikarka z 20 letnim doświadczeniem, trener wystąpień publicznych, Urszula Szypluk – bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Supraślu, polonistka oraz Ewa Grzegorczyk -  polonistka, bibliotekarka i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Sobolewie.

Jury oceniało uczestników w 3 kategoriach wiekowych: kl.0-1, kl.2-3 i kl.4-6. W każdej z powyższych kategorii przyznano 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

Oto lista zwycięzców z naszej szkoły:

Kategoria wiekowa kl.0-1:

2. miejsce – Lena Sieczejko kl.I b

Wyróżnienia:

- Magdalena Bogucka kl.I b i Jakub Orzoł kl.I a

Wśród uczniów kl.2-3:

2. miejsce –  Maciej Mazur kl.III b

W kategorii uczniów kl. 4-6:

2. miejsce – Julia Maksimowicz kl.VI a

Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki i przygotowano słodki poczęstunek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E. Mieleniewska

• 2018 (154)