Finał Akademii Liderów

Czworo uczniów naszego gimnazjum: Helena Janowska, Agnieszka Popławska, Paweł Czaban i Mateusz Guzowski wraz z opiekunem p. Markiem Tołoczko uczestniczyli w podsumowaniu projektu Akademii Liderów Społeczności Lokalnych. To okazja do przedstawienia i podsumowania kilkumiesięcznych działań. 15 grudnia 2017 r. w jednej z białostockich restauracji w gronie przedstawicieli sześciu szkół z województwa podlaskiego (Gródek, Czarna Białostocka, Wasilków, Kleszczele, Sobolewo i Supraśl) dokonano prezentacji przedsięwzięć. Nasi uczniowie przedstawili projekt tzw. Questu – Gry miejskiej pt. „Na tropie skarbu Zacherta”. Przy jego realizacji wykorzystano zdobytą podczas trzech wcześniejszych zjazdów wiedzę i umiejętności. Możliwości zrealizowania gry miejskiej zostały wcześniej bezpośrednio sprawdzone przy uczestnictwie uczniów klasy II B naszego gimnazjum. Na trasie nie zabrakło zagadek, zadań do wykonania, a na zakończenie miłych prezentów przygotowanych przez naszych „Liderów”. Poszczególne elementy projektu i fotorelację nasi uczniowie przedstawili w postaci udanej prezentacji komputerowej i krótkim filmie. Podobnie też przedstawiciele pozostałych szkół pokazali, że można być aktywnym w swoim środowisku. W imieniu uczniów i opiekunów dziękujemy organizatorom: Fundacji Otwarta Edukacja i Fundacji wspierania Kultury i Sztuki Tatr Narwal. A uczniom i nauczycielom proponujemy wykorzystanie naszego Questu już wiosną do aktywnego spaceru ulicami naszego miasteczka.

M. Tołoczko

• 2018 (154)