„Monografia z okazji 100 – lecia / 1919 - 2019”

3 czerwca 2019 r. w Domu Ludowym odbyła się promocja książki – „Monografia z okazji 100 – lecia / 1919 - 2019”. W ramach obchodów Jubileuszu 100 - lecia Sportowej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu, dokonano prezentacji historii szkoły, wzbogaconej o część artystyczną. Wystąpili w niej utalentowani muzycznie uczniowie i absolwenci. Weronika Strycharczuk i Helena Janowska zaprezentowały fragmenty swoich długoletnich ćwiczeń i występów w szkolnym chórze, pod kierunkiem nauczyciela Wojciecha Dudzińskiego. Natomiast Krzysztof Lisowski, dodatkowo uczeń szkoły muzycznej, popisał się fragmentami utworów na akordeon. Przedstawicielom tego młodego pokolenia serdecznie dziękuję i życzę dalszego udanego rozwoju swoich pasji.

Wśród publiczności, która wypełniła salę Domu Ludowego znaleźli się przedstawiciele różnych pokoleń. Zarówno tych, którzy jeszcze pamiętają szkołę mieszczącą się w dwóch budynkach przy Parku Miejskim. Także tych od 1962 roku uczących się i pracujących w nowej „Tysiąclatce”, aż do najmłodszych, współczesnych uczniów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja zdjęć i fotografii. Przywoływała miłe wspomnienia. Autor książki, złożył serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. W imieniu organizatorów spotkania, Urszula Arciszewska złożyła wyrazy wdzięczności pracownikom Centrum Kultury i Rekreacji za pomoc techniczną i sprawną obsługę wydarzenia i dystrybucję książki.

Gratulacje, za wspaniałą promocję szkoły, przekazała pani dyrektor Krystyna Roczniak.

Współorganizatorami uroczystości byli nauczyciele: Urszula Arciszewska, Dorota Rusiłowicz, Wojciech Dudziński, Marek Tołoczko. Wspomagała ich w/w utalentowana młodzież i uczniowie starszych klas (brawo kl. VI B i VIII A!).

M. Tołoczko