Supraski Przegląd Jasełek „Betlejemka”

18 I 2018r. w Domu Ludowym w Supraślu odbył się Supraski Przegląd Jasełek „Betlejemka 2018”. Uroczystość została zorganizowana we współpracy Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Wzięły w niej udział dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu, uczniowie kl. III a i III b ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Studziankach. Ogółem zaprezentowało swoje umiejętności sceniczne 80 dzieci.

Uroczystość miała na celu prezentacje umiejętności artystycznych uczniów, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, integrację dzieci, wymianę doświadczeń, zacieśnienia więzi rodzinnych, oraz wskazanie alternatywnych i kreatywnych propozycji kulturalnego wspólnego spędzania wolnego czasu dzieci z rodzicami i opiekunami.

Na Przegląd przybyła liczna publiczność, panie dyrektorki z przedszkola i szkoły, rówieśnicy dzieci ze szkół, rodzice, babcie i dziadkowie. Mamy trzecioklasistów przygotowały słodki poczęstunek. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Do zobaczenia za rok!

Grażyna Wróblewska

Videogaleria