MIKOŁAJKI Z CZYTANIEM I ORTOGRAFIĄ

– konkurs pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty

Stawiając sobie za cel propagowanie aktywnych metod w zakresie nabywania umiejętności czytania i pisania oraz stworzenia uczniom możliwości zabawy i przeżycia przygody Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty zorganizował międzyszkolny konkurs „Mikołajki z czytaniem i ortografią”.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z trzech uczennic klas piątych: Gabriela Drewnowska, Pola Mieleniewska oraz Maria Tarasiewicz. Dziewczynki zajęły drugie miejsce zespołowo, pokonując 10 drużyn z białostockich i podbiałostockich szkół. Nasze reprezentantki musiały zmierzyć się z dziesięcioma niełatwymi konkurencjami ortograficznymi. Zmagania oceniało jury, w skład którego powołani zostali metodycy języka polskiego, pracownicy MODM-u oraz przewodnicząca Białostockiego Oddziału Towarzystwa Dyslektycznego. Konkurs był doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności, a przy okazji dostarczył wszystkim dużo zabawy i pozytywnych emocji.

Urszula Arciszewska, Barbara Moniuszko

• 2018 (195)