Czytelnictwo w naszej szkole

Jak czytaliśmy w I półroczu?

Czytanie jako forma spędzania czasu wolnego ma wiele zalet: pozwala na skupienie uwagi, wycisza, rozwija słownictwo, wzbogaca wiedzę o świecie. Dobrze, żeby przy okazji, lektura sprawiała też przyjemność, a książka potrafiła się obronić w rzeczywistości zdominowanej przez internet i telewizję.

clip_image002

W pierwszym półroczu księgozbiór naszej szkolnej biblioteki powiększył się o 70 książek na kwotę 1001 zł. Zostały zakupione nowe i uzupełnione dotychczasowe lektury szkolne.

Księgozbiór wzbogaciły także dary, przekazane zarówno od uczniów jak i nauczycieli, w ilości 28 sztuk, w ramach akcji: „Wędrująca książka”.

Średnia czytelnicza w Szkole Podstawowej wynosi 4 książki /ucznia. Najlepsi czytelnicy to: Tarasiewicz Róża z kl.IIIc: 17 przeczytanych książek i Puławska Weronika z kl.IIIa: 16 książek.

Średnia czytelnicza w klasach gimnazjalnych wynosi 3 książki/ucznia. Najlepsi czytelnicy to: Śmietańska Alicja z kl. IIIa G. – 8 przeczytanych książek w I semestrze, Tarasiewicz Marek IIIa G.: 6 książek i Kalska Michelle z kl.IIIb G – 6 książęk.

Szczegółowe zestawienie czytelnictwa w załącznikach (GS i SP).

E. Mieleniewska

 
logo.png
Kronika
  • 2020 (21)
  • 2019 (173)
  • 2018 (215)
  • 2017 (247)
  • 2016 (232)
  • 2015 (191)