Rada Rodziców

II TURA-MAKULATURA

W sobotę 29 października Rada Rodziców przeprowadziła kolejną zbiórkę makulatury, z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej szkolnej biblioteki. Dziękujemy wszystkim , którzy uczestniczyli w akcji. Ranking mistrzów makulatury II tury przedstawia się następująco:

Klasy I-III SP

1. Klasa IIIC- 233,31kg

2. Klasa IIID- 147,67kg

3. Klasa IA- 97,80kg

4. Klasa IIA- 37,43 kg

5. Klasa IIIA -35kg

6. Klasa IIC- 29,9 kg

7. Klasa IIIB- 23,03 kg

8. Klasa IIB- 18,87 kg

Klasy IV-VI SP

1. Klasa IVA- 349,38 kg

2. Klasa IVB- 207,30 kg

3. Klasa VA-247,18 kg

4. Klasa VB-153,76 kg

5. Klasa VIA-9 kg

Klasy I-III Gimnazjum

1. Klasa IIB-153,71

Łącznie zebraliśmy 1739,52kg . II tura zakończyła również akcję „Jesiennej zbiórki makulatury”. Już nie długo będzie pełne podsumowanie oraz wyłonienie mistrzów makulatury oraz nagrodzenie klas, które zebrały najwięcej makulatury.

Pozdrawiamy

Rada Rodziców

 

I TURA-MAKULATURA

W sobotę 15 października Rada Rodziców przeprowadziła pierwszą w tym roku szkolnym zbiórkę makulatury, z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej szkolnej biblioteki. Dziękujemy wszystkim, którzy przywieźli makulaturę pomimo krótkiego czasu „mobilizacji” oraz niskiej temperatury. Ranking Mistrzów Makulatury przedstawia się następująco:

Klasy I-III SP:

1. Klasa IIIC (226,72 kg)

2. Klasa IIA (76,20 kg)

3. Klasa IIB (69,30 kg)

4.Klasa I (54,46 kg)

5.Klasa IIID (36,90 kg)

6.Klasa IIIB (27,93 kg)

7. Klasa IIC (18,52 kg)

8. Klasa IIIA (11,12 kg)

Klasy IV-VI SP:

1. Klasa IVB (126,36 kg)

2. Klasa VA (46,57 kg)

3. Klasa IVA (44,98 kg)

4.Klasa VB (42,26 kg)

Gimnazjum:

1 Klasa IIB (34,96 kg)

Zbieraliśmy makulaturę z prędkością 816 kg/h. Jesteśmy pewni, że 29 października ten rekord pobijemy wspólnie z tymi, którzy teraz nie zdążyli z różnych przyczyn wziąć udziału w konkursie. Przypominamy również o tym, że dzieci i młodzież mogą w bibliotece wrzucać propozycje tytułów, które chcieliby widzieć w księgozbiorze. W miarę możliwości oraz zebranej kwoty w uzgodnieniu z paniami z biblioteki będziemy dokonywać zakupów tytułów wskazanych przez naszych uczniów. Dziękujemy i liczymy na więcej.

Pamiętajcie:

ZBIERAJĄC MAKULATURĘ SPONSORUJESZ LEKTURĘ !!!

Rada Rodziców

 

Akcja "DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI"

biblioteka-ruchomy-obrazek-0056Jeśli masz w domu książkę, którą przeczytałeś, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana, jest Ci nie potrzebna. Przynieś ją do Naszej Szkolnej Biblioteki. Podaruj. Na pewno znajdą się chętni, aby ją przeczytać.

Szanujmy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione egzemplarze nie były bardzo zniszczone. Pomyśl czy książka jest ciekawa i godna polecenia. Takie powinny być wszystkie z Naszej biblioteki.

Pozdrawiamy

Rada Rodziców

 

gif pochodzi ze strony www.gify.net

 

JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY-ZBIERAJĄC MAKULATURĘ SPONSORUJESZ LEKTURĘ!

drzewo-ruchomy-obrazek-0014Rada Rodziców wraz z Biblioteką szkolną zaprasza do udziału w październikowej zbiórce makulatury. Celem akcji jest pozyskanie środków na zakup książek do biblioteki. Makulaturę dostarczamy w sobotę 15.10 i 29.10 w godzinach 10-11. Zbiórka przy kontenerze z makulaturą. Prosimy, aby kartony lub związane paczki były podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą. W tych dniach przedstawiciele Rady Rodziców,chętni uczniowie (BARDZO MILE WIDZIANA WASZA POMOC)-zważą, zapiszą ilości. Skrupulatne ważenie jest po to, żeby wyłonić najlepszą klasę w zbiórce makulatury. Mistrzowie otrzymują talony upoważniające do przełożenia kartkówki z dowolnie wybranego przedmiotu. To Wy zdecydujecie kiedy i na jakiej lekcji go wykorzystacie. Mistrzów wybieramy z przedziału klas 4-6 i 1-3 gimnazjum. Klasom 1-3 szkoły podstawowej -mistrzom przewidziany jest talon zwalniający z zadawania pracy domowej. To Wy zdecydujecie kiedy go wykorzystacie.  To dzięki Wam biblioteka wzbogaci się o nowe pozycje. Dlatego też chcemy żebyście to Wy mogli wybrać książki, które chcecie przeczytać. Już dziś możecie zgłaszać w bibliotece swoje propozycje.

JEŚLI MASZ WĄTPLIWOŚCI CZY WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI TO-CZY WIESZ, ŻE:

 • jedno wydanie popularnej, wielonakładowej gazety pochłania 4 tysiące drzew
 • wyprodukowanie jednej tony papieru wymaga ścięcia aż 17 drzew
 • ponowne przerobienie stosu gazet o wysokości125 cm pozwala na uratowanie 6 metrowej sosny
 • 1 tona odzyskanej makulatury to 1200 litrów zaoszczędzonej wody w przemyśle papierniczym

Bądźmy eko i wspomóżmy bibliotekę!


gif pochodzi ze strony www.gify.net

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

Szanowni Państwo,
Nasze dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny, a my - rodzice zaczęliśmy nowy rok pracy w Radzie Rodziców. W bieżącym roku na zebraniach klasowych wybraliście Państwo swoich przedstawicieli do Rady Rodziców, a oni spośród siebie wybrali mnie na Przewodniczącego Rady Rodziców oraz panią Agatę Cimoch na mojego zastępcę. Ze swej strony chciałbym Państwa zapewnić o tym, że będziemy się starali wszelkie Państwa oczekiwania oraz pomysły wprowadzać w życie, tak, aby korzystały na tym nasze dzieci. Proszę jednak również o Państwa wsparcie - przekazywanie pomysłów i informacji przez przedstawicieli w klasach lub nawet bezpośrednio do mnie, w tym również o wparcie finansowe działalności Rady Rodziców. Jak już pewnie część z Państwa wie - składka na Radę Rodziców w tym roku szkolnym została ustalona na 50 zł od ucznia (za cały rok). Niektórzy być może stwierdzą, że to dużo, ale, również sami Państwo o tym wiedzą, że np. w szkołach w Białymstoku taka składka waha się w granicach 100 - 150 zł i zbierana jest obligatoryjnie przez wychowawców na pierwszym zebraniu z rodzicami. Podtrzymaliśmy zasadę, iż klasa, której 80% rodziców  wpłaci składkę otrzyma na swoje potrzeby zwrot w wysokości 30% wpłaconej kwoty. W ubiegłym roku szkolnym skorzystały z tego przywileju dwie klasy trzecie. Mamy nadzieję, iż w tym roku takich klas będzie więcej, jednak to zależy od nas - rodziców. Dodatkowo w tym roku trzy klasy (w przedziałach I-III, IV-VI SP oraz w gimnazjum)) które jako pierwsze wpłacą 100% składki  i zrobią to najpóźniej do końca pierwszego semestru  - będą miały ufundowane bilety do kina. Mamy nadzieję, że ten pomysł pomoże w sprawnym zebraniu dobrowolnej składki na Radę Rodziców. Ta kwestia jest o tyle ważna, że większość inicjatyw i pomysłów zarówno rodziców, jak i nauczycieli wymaga jakiegoś finansowania. Bez konkretnych środków na koncie trudno jest planować finansowanie takich imprez jak choćby choinka szkolna, Dzień Dziecka , czy tym podobne, jak również zakupu różnych nagród dla dzieci za uczestnictwo w konkursach i wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach. Proszę Państwa o zrozumienie i możliwie szybkie dokonanie wpłat na nasze konto. Bardzo proszę również o czynny udział i wspieranie inicjatyw Rady Rodziców. Będziemy o wszelkich naszych decyzjach i pomysłach Państwa informować zarówno za pośrednictwem zakładki Rady Rodziców na stronie szkoły, jak również na tablicy po lewej stronie przy zejściu do szatni.Krzysztof Muszyński
Przewodniczący Rady Rodziców

protokół nr 1 2016/2017

uchwała nr 1 2016/2017

 
Więcej artykułów…
logo.png
Facebook
Videogaleria
Kronika
 • 2018 (27)
 • 2017 (248)
 • 2016 (235)
 • 2015 (200)
 • 2014 (195)
 • 2013 (131)
 • 2012 (117)