Uczestniczymy w:
image
image
image
image
image
image
image
image
image

„ FERIE NA WESOŁO, KOLOROWO I ZDROWO - ARENA INSPIRACJI "

20180122_103905 20180122_104159 20180122_104420

      Podczas ferii zimowych ,w dniach 22.01.- 26.01.2018 roku przy Sportowej Szkole Podstawowej w Supraślu, było zorganizowane zimowisko pod hasłem: ,, Ferie na wesoło, kolorowo i zdrowo- arena inspiracji”. W zimowisku uczestniczyło 45 uczniów z klas I-IV, pochodzących z różnych środowisk. Najważniejszym celem zimowiska było zapewnienie uczniom aktywnego itwórczego spędzania wolnego  czasu, promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie postaw prozdrowotnych i bez nałogów oraz stworzenie klimatu bezpieczeństwa, umożliwienie nawiązywania kontaktów i wchodzenie w relacje z innymi. Dzieci zostały zapoznane ze szczegółowym planem zimowiska, regulaminem bezpieczeństwa i dyscypliny. Treści ujęte w programie oddziaływały na wszystkie sfery aktywności poznawczej uczestników zimowiska, dzięki wykorzystaniu metod aktywizujących i angażujących najróżnorodniejsze sfery percepcji. Każdy dzień miał swoje hasło przewodnie, na bazie którego prowadzone były różne zajęcia tematyczne o charakterze warsztatowym, cieszące się ogromnym zainteresowaniem uczniów.
1 dzień - KROK DO SŁAWY   2 dzień - KROK DO SUKCESU   3 dzień - SPORTOWO I ZDROWO   4.dzień- ZIMOWE SZALEŃSTWO   5 dzień- W ŚWIECIE ROZRYWKI
W ramach zimowiska nasi uczniowie  wzięli udział w:
- Zajęciach edukacyjno badawczych i dziecięcych eksperymentach,

- Zajęciach plastyczno – technicznych - Wirtuoz  pędzla,

- Zajęciach profilaktycznych promujących  zdrowy styl życia bez nałogów,

- Zajęciach dla miłośników kulinarnych wyzwań  - Szlakiem smaków ,

- Zajęciach kreatywnych w grupach -  Na szkle malowane,

- Zajęciach sportowych - Zimowa zaprawa. Szkolne mini zawody,                  

- Zajęciach edukacyjnych w terenie – wyjazd do Nadleśnictwa w Kopnej Górze                                                                                     

Ponad to zorganizowano :

- Wyjazd do Parku trampolin JUMPER Białystok                                                         
- Mini playback show –największe przeboje miłośników muzyki i śpiewu

- Wyjazd do Centrum zabaw dla dzieci - Fikoland w Białymstoku                                           
- Zajęcia plastyczne „Lubię ferie zimowe w szkole” – prace konkursowe z nagrodami dla miłośników plastyki kreatywnej,                                                                                                                                                                                                                                  - Zajęcia taneczne – karnawałowe szaleństwo. Bal  karnawałowy z przygotowaniem poczęstunku.                                                                                               

Prace nauczycieli-opiekunów  naszych uczniów podczas zimowiska, wspierały uczennice z Klasowego Wolontariatu  kl VI a, które wspaniale  opiekowały się młodszymi dziećmi organizując ciekawe  zabawy ruchowe i gry zespołowe.  Cieszymy się, że tegoroczne zimowisko w szkole  spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem naszych uczniów i ich rodziców.

20180122_122307 20180123_103628 20180125_103621 20180125_104814 20180122_130636 20180122_132120

Organizatorzy

 

Sklejki poetyckie, czyli jak zostać poetą...

Niektórzy twierdzą, że trzeba być niezwykle wrażliwym i wyjątkowym człowiekiem, by móc tworzyć poezję, tymczasem prawda – przynajmniej tak twierdzi prowadzący warsztaty poetyckie, p. Marcin Koziński - jest zupełnie inna: każdy może być poetą. Wystarczy z kapelusza wyciągać umieszczone tam wcześniej słowa i „sklejać” je w zabawną czy pouczającą całość, rozwijając w ten sposób swoją wyobraźnię i poszerzając zasób słownictwa.

W takich właśnie warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną wzięli udział uczniowie z klasy Va. Stworzyli swoje pierwsze teksty poetyckie i byli z tego niesamowicie dumni. Ich dzieła zostały wydane w zbiorczym tomiku wierszy „Sklejki poetyckie”, można je było także podziwiać w bibliotece.

Dołączone do tekstu zdjęcia pochodzą ze strony sklejkipoetyckie.pl

Barbara Moniuszko

 

Przekażmy sobie znak pokoju

Czas Bożego Narodzenia to najlepszy moment, by przebaczyć sobie nawzajem winy i budować relacje od nowa; to czas, kiedy z większą życzliwością i zainteresowaniem słuchamy drugiego człowieka, zauważamy w nim swego bliźniego. O tych wartościach opowiadała sztuka „Przekażmy sobie znak pokoju”, którą 20 stycznia 2018 roku w supraskiej świątyni wystawiła grupa teatralna z klasy Va naszej szkoły. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje role, dzięki czemu poruszyli serca wielu oglądających przedstawienie ludzi.

Przed występem aktorzy z klasy Va mieli możliwość spotkania i porozmawiania z aktorem Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli Jerzego Popiełuszki, Maksymiliana Marii Kolbego czy doktora Artmana z serialu „Diagnoza”. Młodzież dowiedziała się, że każdy aktor miewa czasami tremę przed występem i każdemu może zdarzyć się, że zapomni tekstu...

Barbara Moniuszko

 

II Świąteczny Turniej w Piłkę Siatkową

                                  II ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  Dnia 18.01.2018 roku odbył się II świąteczny Turniej w Piłce Siatkowej.Formuła zawodów zakładała udział zespołów w dwuosobowych składach przy  czym jedna z osób musiała uczyć się aktualnie w naszej szkole ,a druga osoba to absolwent naszej szkoły,członek rodziny lub kolega. Do turnieju zgłosiło się 11 par ,kóre zostały podzielone na dwie grupy .W jednej grupie były same pary męskie , a w drugiej pary mieszane lub same kobiece.            Zawody zostały  uroczyście otworzone przez dyrektor SSP w Supraślu p.Krystynę Roczniak.W trakcie turnieju można było zobaczyć występ taneczny uczennicy klasy III A gimnazjum Julii Racewicz.

  Serdeczne podziękowania należą się Panu Burmistrzowi Radosławowi Dobrowolskiemu , który objął honorowy patronat nad naszym turniejem pomagając w sfinansowaniu nagród oraz CKiR w Supraślu za wydrukowanie plakatów reklamujących to wydarzenie.

  Turniej w ramach projektu edukacyjnego zorganizowały dziewczęta z klasy III A gimnazjum .

  Klasyfikacja turnieju par mieszanych :

1.Dorota Wilczyńska-Damian Zimnoch

2.Weronika Wojna-Patryk Siewiertoka

3.Aleksandra Kulikowska-Pola Mieleniewska

4.Emilia i Tomasz Matuszewicz

5.Bożena Trochim-Wiktoria Romanowicz

6.Tomasz Malec-Dawid Giba

 

Klasyfikacja turnieju par męskich :

1.Jakub Głuchowski-Marcel Sienkiewicz

2.Paweł i Maciej Gruszewscy

3.Dawid Gieńko-Mateusz Jaszczuk

4.Paweł Ejsmont-Krzysztof Hołownia

5.Michał malinowski-Gabriel Brasławski

 

                                                                                                                                          Opracował : Cezary Wojna

 

Zajęcia otwarte – #SuperKoderzy

Znalezione obrazy dla zapytania superkoderzy majsterkowiczeBezpłatne zajęcia z robotyki i programowania w ramach programu #SuperKoderzy weszły właśnie w fazę końcową. Na czas ferii uczniom zostały wypożyczone szkolne skrzynki Lofi Robotów z przydzielonymi zadaniami dla każdej z grup. Dzisiaj wszystkie roboty wróciły do szkoły, zmontowane i sparowane z uczniowskimi smartfonami. “Przyjaźń” uczniowsko-arduinową przypieczętujemy wyścigami samodzielnie jeżdżących robotów sterowanych za pomocą programu Lofi Blocks w dniu 15 lutego 2018 r. (czwartek) w godz. 14.35-15.20 (sala nr 20 i przylegający korytarz), na które serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawskich!

Do zobaczenia

Monika Trzeszczkowska wraz z uczniami kl. VA

 

Czytelnictwo w naszej szkole

Jak czytaliśmy w I półroczu?

Czytanie jako forma spędzania czasu wolnego ma wiele zalet: pozwala na skupienie uwagi, wycisza, rozwija słownictwo, wzbogaca wiedzę o świecie. Dobrze, żeby przy okazji, lektura sprawiała też przyjemność, a książka potrafiła się obronić w rzeczywistości zdominowanej przez internet i telewizję. clip_image002

W pierwszym półroczu księgozbiór naszej szkolnej biblioteki powiększył się o 70 książek na kwotę 1001 zł. Zostały zakupione nowe i uzupełnione dotychczasowe lektury szkolne.

Księgozbiór wzbogaciły także dary, przekazane zarówno od uczniów jak i nauczycieli, w ilości 28 sztuk, w ramach akcji: „Wędrująca książka”.

Średnia czytelnicza w Szkole Podstawowej wynosi 4 książki /ucznia. Najlepsi czytelnicy to: Tarasiewicz Róża z kl.IIIc: 17 przeczytanych książek i Puławska Weronika z kl.IIIa: 16 książek.

Średnia czytelnicza w klasach gimnazjalnych wynosi 3 książki/ucznia. Najlepsi czytelnicy to: Śmietańska Alicja z kl. IIIa G. – 8 przeczytanych książek w I semestrze, Tarasiewicz Marek IIIa G.: 6 książek i Kalska Michelle z kl.IIIb G – 6 książęk.

Szczegółowe zestawienie czytelnictwa w załącznikach (GS i SP).

E. Mieleniewska

 

Supraski Przegląd Jasełek „Betlejemka”

18 I 2018r. w Domu Ludowym w Supraślu odbył się Supraski Przegląd Jasełek „Betlejemka 2018”. Uroczystość została zorganizowana we współpracy Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Wzięły w niej udział dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu, uczniowie kl. III a i III b ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Studziankach. Ogółem zaprezentowało swoje umiejętności sceniczne 80 dzieci.

Uroczystość miała na celu prezentacje umiejętności artystycznych uczniów, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, integrację dzieci, wymianę doświadczeń, zacieśnienia więzi rodzinnych, oraz wskazanie alternatywnych i kreatywnych propozycji kulturalnego wspólnego spędzania wolnego czasu dzieci z rodzicami i opiekunami.

Na Przegląd przybyła liczna publiczność, panie dyrektorki z przedszkola i szkoły, rówieśnicy dzieci ze szkół, rodzice, babcie i dziadkowie. Mamy trzecioklasistów przygotowały słodki poczęstunek. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Do zobaczenia za rok!

Grażyna Wróblewska

 

10 kg „Groszy”

grosze 1Podczas pierwszych dni ferii zimowych Samorząd Uczniowski SSP w Supraślu dokonał rozliczenia i podsumowania akcji Góra Grosza. Wsparliśmy Towarzystwo Nasz Dom, organizujące ogólnopolską pomoc dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Od 29 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. przedstawiciele samorządu w każdą środę i piątek pełnili dyżury podczas przerw i odwiedzali również uczniów w poszczególnych klasach. grosze 2Do specjalnie oznakowanej skarbonki można było wrzucić monety o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20, 50 groszy. Zbiórce towarzyszyły również szkolne imprezy z okazji Andrzejek i Mikołajek. Uczestnictwo w programie przyniosło szkolnej społeczności wiele korzyści: wychowawczych, integracyjnych i prestiżowych. Zebrane monety liczyliśmy podczas dwóch godzin wychowawczych z klasą 6 B. Finałową pomoc na feriach przy podsumowaniu akcji zaoferowały dwie uczennice klasy 7 B: Wiktoria Lewkowicz i Kamila Rybak. grosze 10 kgWszystkie policzone monety o wskazanych nominałach zostały zapakowane do torebek, związane i dokładnie zapakowane w dwa opakowania. Łącznie nasza szkoła zebrała ok. 495 zł. Oba pudła ważyły ponad 10 kg. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy wsparli prowadzoną akcję. Cieszy też fakt, że tak wielu uczniów zaangażowało się w bezpośrednią pomoc przy tym działaniu charytatywnym.

Opiekun SU - M. Tołoczko

 

Plan lekcji na II semestr

wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0003

 

Zapraszamy od odwiedzin zakładki “plan lekcji”. Właśnie pojawiła się jego wersja beta na II semestr. Zastrzegamy, że wciąż nad nim pracujemy, bo w ferie nie próżnujemy, a udoskonalamy to co się da Uśmiech.

 

gif pochodzi ze strony www.gify.net

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI–PODSUMOWANIE I SEM

spotkanie-ruchomy-obrazek-0116Tuż po feriach zimowych zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów na spotkania z wychowawcami podsumowujące wyniki i efekty nauczania w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Spotkania rozpocznie prelekcja pana Roberta Ćwikowskiego “Wzmacnianie wychowawczej roli przez rodziców” oraz wystąpienia pani Dyrektor i przedstawiciela Rady Rodziców w dniu 8 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 na hali sportowej. Po spotkaniu ogólnym zapraszamy do rozmowy w bardziej kameralnym gronie-z wychowawcą Państwa dziecka. Informacja o miejscu spotkania znajduje się bezpośrednio u wychowawców klas.

 

gif pochodzi ze strony www.gify.net

 

II Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 18.01.2018 w naszej szkole odbyła się już druga edycja Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej. Brali w niej udział nie tylko uczniowie, ale i rodzice oraz absolwenci szkoły. Wszyscy się świetnie bawili i co najlepsze trochę zintegrowali! Organizatorami były dziewczyny z klasy IIIA gim wraz z opiekunem Panem Czarkiem Wojną.

Link do filmu


Helena Janowska

 

ZMAGANIA KONKURSOWE

Informujemy , że zakończyły się zmagania uczniów oddziałów gimnazjalnych na etapie rejonowym Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

Do etapu wojewódzkiego, który już w marcu przeszło troje uczniów naszej szkoły:

1. Julia Trzeciak kl. III b – chemia

2. Michał Puławski kl. III a - matematyka

3. Paweł Aleksander Czaban kl. II b – historia

Gratulujemy uczniom i nauczycielom mgr U. Głowackiej, mgr G. Romanowicz oraz mgr H. Suchockiemu.

W lutym, etap rejonowy konkursów przed uczniami szkół podstawowych, również z naszej szkoły.

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy sukcesów na wyższych etapach!

Wicedyrektor Ewa Bogdanowicz

 

Igrzyska młodzieży szkolnej Powiatu Białostockiego w piłce ręcznej chłopców

W hali sportowej SSP w Supraślu 12 stycznia 2018 roku, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Białostockiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn, które grały systemem każdy z każdym (2 x 8 min). Sędzią głównym turnieju był pan Anatoli Leonczuk, mecze sędziowali Stanisław Roczniak, Wojciech Kulikowski sędzią sekretarzem był pan Piotr Żynel.


Wyniki spotkań :
SP Choroszcz - SP Sobolewo                    8 : 0
SSP Supraśl -  SP Kleosin                         10 : 6
ZS Turośń Kościelna -  SP Sobolewo       11 : 3
SSP Supraśl - SP Choroszcz                     7 : 5
SP Kleosin -  SP Sobolewo                      3 : 0
SSP Supraśl - ZS Turośń Kościelna          13 : 9
ZS Turośń Kościelna - SP Kleosin            8 : 10
SP Kleosin -  SP Choroszcz                     4 : 9
SSP Supraśl - SP Sobolewo                     8 : 2
ZS Turośń Kościelna - SP Choroszcz      5 : 7


Kolejność zespołów :
SSP w Supraślu                   12 pkt
SP w Choroszczy                9 pkt
SP w Kleosinie                   6 pkt
ZS w Turośni Kościelnej    3 pkt
SP w Sobolewie                 0 pkt

wyniki oficjalne

Skład naszej drużyny: kapitan - bramkarz Dawid Gieńko, rozgrywający Dawid Giba, Jacek Głowacki, Marek Tarasiewicz (kontuzja lewej dłoni), skrzydłowi Marcin Sobecki, Krzysztof Pietruczuk, Szymon Matoszko, kołowi Maciej Gruszewski, Aleksander Suchocki, obrońcy Hubert Popławski, Malinowski ichał, Filip Świtecki, Marcel Sienkiewicz, Maksimowicz Kacper.
Na wyróżnienie w naszej reprezentacji szczególnie zasługuje cała drużyna.

Do rozgrywek grupy południowej awansowały SSP w Supraślu oraz SP w Choroszczy.

IMG_20180112_142741

20180112_102531 20180112_102541 20180112_102552                                                                                             

Redaktorzy

 

Igrzyska dzieci Powiatu Białostockiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

W dniach 09.-10.01.2018 r. w szkole podstawowej w Kleosinie odbyły sie igrzyska dzieci Powiatu Białostockiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie po zaciętych pojedynkach "każdy z każdym" zajęli odpowiednio czwarte miejsce w kategorii dziewcząt oraz trzecie miejsce w kategorii chłopców, kończąc rywalizację na poziomie mistrzostw powiatu.

wyniki dziewcząt

wyniki chłopców

20180109_124417 20180109_124131 20180109_124151

 

20180109_113550 20180109_103635 20180109_103619 Redaktorzy

 

„ FERIE NA WESOŁO, KOLOROWO I ZDROWO - ARENA INSPIRACJI .” - Zimowisko w szkole

INFORMACJA 
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole organizujemy  ZIMOWISKO dla uczniów klas I-IV.

Towarzyszyć nam będzie hasło: „ FERIE NA WESOŁO, KOLOROWO I ZDROWO - ARENA INSPIRACJI .”    

Zimowisko rozpoczynamy  22.01.2018r. - 26.01.2018 r.
Planujemy uatrakcyjnić czas naszym uczestnikom ,dlatego też przewidujemy :

1. Dzień 22.01.2018r. poniedziałek   KROK DO SŁAWY                   
2. Dzień 23.01.2018r.  wtorek     KROK DO SUKCESU                      
3. Dzień 24.01.2018r. środa     SPORTOWO I ZDROWO
4. Dzień 25.01.2018r. czwartek  W ŚWIECIE ROZRYWKI /bal /

5.  Dzień 26.01.2018r. piątek ZIMOWE SZALEŃSTWO

                                                                                                                      ORGANIZATORZY

 

Finał Akademii Liderów

Czworo uczniów naszego gimnazjum: Helena Janowska, Agnieszka Popławska, Paweł Czaban i Mateusz Guzowski wraz z opiekunem p. Markiem Tołoczko uczestniczyli w podsumowaniu projektu Akademii Liderów Społeczności Lokalnych. To okazja do przedstawienia i podsumowania kilkumiesięcznych działań. 15 grudnia 2017 r. w jednej z białostockich restauracji w gronie przedstawicieli sześciu szkół z województwa podlaskiego (Gródek, Czarna Białostocka, Wasilków, Kleszczele, Sobolewo i Supraśl) dokonano prezentacji przedsięwzięć. Nasi uczniowie przedstawili projekt tzw. Questu – Gry miejskiej pt. „Na tropie skarbu Zacherta”. Przy jego realizacji wykorzystano zdobytą podczas trzech wcześniejszych zjazdów wiedzę i umiejętności. Możliwości zrealizowania gry miejskiej zostały wcześniej bezpośrednio sprawdzone przy uczestnictwie uczniów klasy II B naszego gimnazjum. Na trasie nie zabrakło zagadek, zadań do wykonania, a na zakończenie miłych prezentów przygotowanych przez naszych „Liderów”. Poszczególne elementy projektu i fotorelację nasi uczniowie przedstawili w postaci udanej prezentacji komputerowej i krótkim filmie. Podobnie też przedstawiciele pozostałych szkół pokazali, że można być aktywnym w swoim środowisku. W imieniu uczniów i opiekunów dziękujemy organizatorom: Fundacji Otwarta Edukacja i Fundacji wspierania Kultury i Sztuki Tatr Narwal. A uczniom i nauczycielom proponujemy wykorzystanie naszego Questu już wiosną do aktywnego spaceru ulicami naszego miasteczka.

M. Tołoczko

 

ZAPROSZENIE NA LEKCJĘ OTWARTĄ

Serdecznie zapraszam Rodziców, Nauczycieli i wszystkich zainteresowanych, na lekcję otwartą w klasie 3b w Sportowej Szkole Podstawowej.

Zajęcia pt. „Światło i cień. Widzimy dzięki światłu” odbędą się w poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. w godz. 8.50-9.40 w sali 20 A.

Dominika Dzięgielewska

 

NASZA SZKOŁA W PROGRAMIE „MYŚLĘ POZYTYWNIE”

mysleCo by się stało gdybyśmy od dzisiaj zaczęli zmieniać nastawienie do ludzi, nasze codzienne nawyki, nasze podejście do nauki i szkoły? Może moglibyśmy na początku dnia zacząć przygodę z nauką na lekcjach po prostu stosując pozytywne myślenie, skupilibyśmy się wokół pozytywnych aspektów bycia razem w szkole? To właśnie w szkole dzieci i młodzież, ale także nauczyciele, spędzają większość swojego czasu w ciągu dnia. Jeśli właśnie tu zaczniemy naukę pozytywnego myślenia wesprzemy nie tylko ich i nasze zdrowie psychiczne, ale także pomożemy uczniom w osiąganiu coraz lepszych wyników edukacyjnych. Aktywność i współpraca się opłaca ;) na dobry początek otrzymaliśmy z Instytutu Edukacji Pozytywnej bezpłatne materiały edukacyjne dla uczniów.

Img179F017AImgF99501D4

Bliższe informacje znajdziecie na stronie projektu: http://myslepozytywnie.pl/index

Koordynator programu Dorota Rusiłowicz

 

Mikołajki w kl. IVc

Nasz Szanowny Święty Mikołaj, zagościł u Nas. Tak jak wszędzie, tak i w Naszej szkole w Supraślu, obchodziliśmy dzień Świętego Mikołaja potocznie zwany „Mikołajkami”. Tego dnia w klasie 4 c każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę i nie tylko, a to wszystko na cześć Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy 4c wyglądali imponująco.

Wychowawca 4c

Dominika Dzięgielewska

4c54c34c6

 

Grudniowy Dzień Dobrego Słowa raz jeszcze

W ramach grudniowego Dnia Dobrego Słowa klasa 3b gim. utworzyła grę terenową, polegającą na rozwiązywaniu zadań dotyczących kultury osobistej. Uczniowie klas 4-tych i 5-tych odpowiadali na pytania. Liczyła się nie tylko dobra odpowiedź, ale również czas przejścia wszystkich punktów zadaniowych.

                                                                                                                               Wychowawca klasy 3b gim.

                                                                                                                                      Barbara Moniuszko

 

Grudniowy Dzień Dobrego Słowa

4cKolejny 13 dzień miesiąca-grudnia upłynął pod hasłem „KODEKSU KULTURALNEGO UCZNIA”. Uczniowie klasy 4c, przy udziale uczennic z klasy 3b gim. wykonali punkty “KODEKSU KULTURALNEGO UCZNIA SPORTOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ”. Kolorowe słowa na długo zapamiętają wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.4c2

Z kodeksem mogą zapoznać się wszyscy, którzy zawitają do Naszej szkoły. Uczniowie umieścili go na frontowej ścianie na pierwszym piętrze w holu szkoły.

Dominika Dzięgielewska

 

Szlachetna Paczka w Supraślu

SzP9Czas Świąt Bożego Narodzenia powinien być dla każdego z nas okresem radości i spokoju. Niestety nie każdy ma dostateczne możliwości, aby przeżyć ten niesamowity moment roku w godnych warunkach. W związku z tym Szlachetna Paczka jest projektem niosącym pomoc ludziom potrzebującym wsparcia w czasie świątecznym. „Lubię ludzi” – takie motto przyświecało tegorocznej „Paczce”. W tym roku magazynem dla paczek, które od darczyńców trafiały do rodzin, była nasza szkoła. W weekend 9-10.12 budynek naszej szkoły stał się miejscem, z którego mogliśmy nieść pomoc 42 rodzinom z rejonu Supraśl-Sobolewo. Ale „Paczka” to nie tylko magazyn, ale przede wszystkim ludzie i współpraca między nimi! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Zarówno darczyńcom, jak i osobom będącym z nami podczas wielkiego finału. Za trud, wsparcie, dobre słowo i serce. DZIĘKUJEMY!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki rejonu Supraśl-Sobolewo

 

Konkurs „Wszyscy wszystkim ślą życzenia…”

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-literacki dla klas I-III „Wszyscy wszystkim ślą życzenia…”. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie kartki świątecznej oraz zredagowanie własnych świątecznych życzeń.

Jury w składzie: p. Ewa Mieleniewska, p. Beata Jamiołkowska oraz p. Anna Mojsak przyznały nagrody następującym twórcom:

Klasy I:

I miejsce: Zuzanna Abłażewicz I a
II miejsce: Hanna Dąbrowska I b
III miejsce: Natalia Kędzierska I b
Wyróżnienie: Magdalena Bogucka I b

Klasy III:

I miejsce: Hanna Reczulska III b
II miejsce: Karolina Bielińska III b
III miejsce: Antonina Laskowska III b
Wyróżnienie: Amelia Karpowicz III b

Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród przeznaczonych na konkurs.

Joanna Bobryk
Renata Kryńska

 

MIKOŁAJKI Z CZYTANIEM I ORTOGRAFIĄ

– konkurs pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty

Stawiając sobie za cel propagowanie aktywnych metod w zakresie nabywania umiejętności czytania i pisania oraz stworzenia uczniom możliwości zabawy i przeżycia przygody Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty zorganizował międzyszkolny konkurs „Mikołajki z czytaniem i ortografią”.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z trzech uczennic klas piątych: Gabriela Drewnowska, Pola Mieleniewska oraz Maria Tarasiewicz. Dziewczynki zajęły drugie miejsce zespołowo, pokonując 10 drużyn z białostockich i podbiałostockich szkół. Nasze reprezentantki musiały zmierzyć się z dziesięcioma niełatwymi konkurencjami ortograficznymi. Zmagania oceniało jury, w skład którego powołani zostali metodycy języka polskiego, pracownicy MODM-u oraz przewodnicząca Białostockiego Oddziału Towarzystwa Dyslektycznego. Konkurs był doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności, a przy okazji dostarczył wszystkim dużo zabawy i pozytywnych emocji.

Urszula Arciszewska, Barbara Moniuszko

 

Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF

W dniu 17.12.2017 r.  w Białymstoku odbył  się Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF. Organizatorem zawodów był klub karate Shogun Białystok.  W sportowej rywalizacji uczestniczyło ok. 100 karateków.  Reprezentowali oni  kluby z Białorusi i z Polski. Były to: Legion Mińsk, Karate Klub Grodno, Edelweis Pińsk, KK Grajewo, BKK, Atemi Warszawa, Shogun Białystok oraz zawodnicy z  sekcji Bushido Supraśl. Wszyscy są uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu.  Z Supraśla wystartowało 7 zawodników. Zdobyli oni łącznie 5 medali. Najlepiej wypadł Philip Domaszewicz, który zdobył dwa złote  medale (w kata i fantomie). Aleksandra Miszczuk zajęła drugie miejsce w kata, natomiast Julia Mazurczyk i Wojciech Grygorczuk wywalczyli trzecie miejsca w kata. Występ pozostałych zawodników był również dobry pomimo, że nie uplasowali się na  miejscach medalowych.

Białostockie zawody były ostatnimi w tym roku sportowymi zmaganiami  naszych karateków i w związku z tym czas na krótkie, ale jakże piękne podsumowanie. W  2017 r.  wzięliśmy udział w  4 turniejach rangi regionalnej i międzynarodowej.  W każdych zawodach zawodnicy “Bushido” Supraśl uzyskiwali bardzo dobre wyniki. Oprócz wymienionej na wstępie imprezy, w dniu 28 maja podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Białegostoku dzieci i młodzieży Karate WKF, 11 naszych karateków zdobyło 10 medali. W dniu 4 czerwca w czasie Turnieju karate z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego przez Białostocki Klub Karate, 5 supraskich zawodników wywalczyło 5 medali. Natomiast w dniu 2 grudnia w czasie XI Mikołajkowego Turnieju Karate Shotokan w Grajewie, 5 naszych sportowców zdobyło 4 medale.

Tak więc w całym mijającym roku zawodnicy “Bushido” Supraśl zdobyli łącznie 24 medale (5 złotych, 5 srebrnych, 14 brązowych).

Całemu zespołowi życzę dalszych sportowych sukcesów w zbliżającym się 2018 r. Tą drogą dziękuję też Dyrekcji oraz pracownikom Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu za wszelką pomoc i życzliwość okazywaną całej naszej sportowej drużynie.

trener - Grzegorz Żendzian

administrator

 

Sukcesy młodych recytatorów w Sobolewie

W grudniu w bibliotece odbył się etap szkolny konkursu "Idzie zima będą święta" Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali własną interpretację utworów poetyckich związanych z tą tematyką. Do szkoły w Sobolewie pojechali najlepsi.

W tym roku konkurencja była duża. Swoje umiejętności recytatorskie prezentowali uczniowie z 8 szkół naszego województwa, w sumie 40 osób.

W Jury zasiadły panie:  Magdalena Gołaszewska – dziennikarka z 20 letnim doświadczeniem, trener wystąpień publicznych, Urszula Szypluk – bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Supraślu, polonistka oraz Ewa Grzegorczyk -  polonistka, bibliotekarka i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Sobolewie.

Jury oceniało uczestników w 3 kategoriach wiekowych: kl.0-1, kl.2-3 i kl.4-6. W każdej z powyższych kategorii przyznano 3 nagrody i 3 wyróżnienia. 

Oto lista zwycięzców z naszej szkoły:

Kategoria wiekowa kl.0-1:

2. miejsce – Lena Sieczejko kl.I b

Wyróżnienia:

- Magdalena Bogucka kl.I b i Jakub Orzoł kl.I a

Wśród uczniów kl.2-3:

2. miejsce –  Maciej Mazur kl.III b

W kategorii uczniów kl. 4-6:

2. miejsce – Julia Maksimowicz kl.VI a

Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki i przygotowano słodki poczęstunek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E. Mieleniewska

 

Święta, Święta i po Świętach…

Wprawdzie Święta Bożego Narodzenie już za nami, jednak umiejętności uczniów klasy Ia i doświadczenia, które zdobyli przygotowując się do nich są bardzo ważne i cenne w ich dalszej edukacji. Oprócz tematyki zajęć poświęconej zwyczajom i obrzędom bożonarodzeniowym, wspólnie pracowaliśmy nad przedstawieniem muzycznym pt.: „Choinki”, które zaprezentowaliśmy Rodzicom moich uczniów klika dni przed świętami. Była to doskonałą okazja, żeby pochwalić się swoimi talentami, ale również pokazać, jak bardzo ważne jest pobudzanie i rozwijanie umiejętności ekspresyjnego wyrażania myśli i emocji w języku sztuki, rozwijanie odpowiedzialności, koncentracji uwagi, jak też kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

Joanna Muśko

20171218_17044220171218_172149

20171218_17215720171218_172159

 

BARDZO DOBRY START SZACHISTÓW Z SSP w SUPRAŚLU PODCZAS PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W SZACHACH

 

Dnia 25.11.2017 r odbyły się Igrzyska Dzieci grupy południowej w szachach będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Województwa Podlaskiego .Ponownie  nasze drużyny dziewcząt i chłopców rywalizujące w kategorii Igrzysk (klasy I- VI) okazały się bezkonkonkurencyjne .Zawody zostały rozegrane systemem kołowym - 15 minut na partię dla zawodnika.Gospodarzem zawodów było Gimnazjum w Perlejewie.

Mistrzostwa Grupy Południowej poprzedziły Mistrzostwa Powiatu białostockiego w których to zarówno drużyny dziewcząt i chłopców z SP zajęły I miejsca a drużyna chłopców z gimnazjum II miejsce co dało wszystkim awans do dalszego etapu.

20171116_112024 20171116_112156 20171116_103713

 

Skład dziewcząt-Kinga Budzisz, Zofia Prutis ,Hanna Prutis oraz Wiktoria Kamińska.Natomiast skład chłopców to Iwo Karolczuk, Adrian Budzisz, Seweryn Kamiński oraz Adam Nikitiuk. Na tych samych zawodach tylko w starszej kategorii naszą szkołę reprezentowali chłopcy uczący się w gimnazjum którzy zajęli III miejsce ,a awans uzyskiwały pierwsze dwie drużyny. Skład chłopców -Puławski Michał, Głowacki Michał , Zemło Antoni , Gieńko Dawid.

Klasyfikacja szkół

Dziewczęta

1 SSP Supraśl 10 pkt

2 SP Czartajew 7 pkt

3 SP Perlejewo7 pkt

4 SP 1 Mońki 3 pkt

5 SP Dubicze Cerkiewne 3 pkt

6 SP Augustowo 0 pkt

Chłopcy

1 SSP Supraśl 11 pkt

2 SP Grodzisk 10 pkt

3 SP Zabłudów 8 pkt

4 SP Dubicze Cerkiewne 5 pkt

5 SP 1 Mońki 4 pkt

6 SP Czartajew 4 pkt

7 SP Augustowo 0 pkt

 

   Na szczególne słowa zasługuje p.Andrzej Jurewicz- trener naszej drużyny.

                                                                                                                                   Opracował: Cezary Wojna

 

Udany start szachistów z SSP w Supraślu podczas Mistrzostw Województwa w Szachach

 

W dniu 02 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 11z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach odbyły się finały Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w szachach dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców zakwalifikowanych z zawodów półfinałowych.

Najlepszy start w historii  startów naszej szkoły w Mistrzostwach Województwa w szachach zanotowały drużyny chłopców(Iwo Karolczuk,Adrian Budzisz,Kamiński Seweryn, Adam Nikitiuk ) -IV MSC oraz dziewcząt(kinga Budzisz, Zofia Ptrutis, Hanna Prutis oraz Wiktoria Kamińska )- IV MSC.

    Wyniki te są najlepszymi w historii startów naszej szkoły w zawodach tej rangi.

Rozgrywki przeprowadzono systemem kołowym – każda drużyna z każdą, tempo gry wynosiło 10 minut na zawodnika na partię + 5 sekundna każde posunięcie. Sędzią głównym zawodów był sędzia międzynarodowy Paweł Jaroch (IA FIDE Arbiter). Zawody przebiegły w atmosferze „fair play”, bez skarg i odwołań. Podczas uroczystości zakończenia puchary i medale dla drużyn sklasyfikowanych na miejscach I-III, puchary dla 4 najlepszych dziewcząt i 4 chłopców indywidualnie oraz dyplomy dla wszystkich drużyn fundowane przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy wręczyli Jadwiga Olbryś – Zastępca Naczelnik Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach i Marek Sadowski - Wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Szczegółowe wyniki, tabele turniejowe oraz wyniki indywidualne znajdują się pod adresami internetowymi: www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7278 - dziewczęta www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7277 - chłopcy .

 

WYNIKI DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT.

1 SP29Białystok 14 pkt.

2 SP11Suwałki 12

3 SPKrynki 10

4 SSPSupraśl 6

5 SPWierzbowo 6

6 SP9Łomża 5

7 SPCzartajew 3

20171202_095901 20171202_095824

WYNIKI DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW  

1.SSP1STOBiałystok 13

2.SP11Suwałki 11

3.SP6Białystok 10

4.SSPSupraśl 8

5.SPKrynki 7

6.SPKonarzyce 2

7.SPGrodzsk 2

8.SPDąbrówkaKościelna 2

Na poszczególnych szachownicach prowadzopna była klasyfikacja .I tak na szachownicy pierwszej zwyciestwo odniósł Iwo Karolczuk , a na szachownicy drugiej zwycięstwo odniósł Adrian Budzisz.

20171202_140350

Na szczególne słowa uznania zasługuje trener naszej drużyny p.Andrzej Jurewicz na którego ręce składam gorące podziękowania.

                                                                                                                                   Opracował: Cezary Wojna

 

Obóz zimowy Pec pod Śnieżką grudzień 2017 - Czechy

DSC09480 DSC09486 20171216_102148

W terminie 10 - 20. XII. 2017 odbył się obóz narciarski w Republice Czeskiej. Na trasach biegowych na wysokości ok. 1300 m w bardzo dobrych warunkach śniegowych 20 uczniów naszej szkoły  podnosiło swoje umiejętności. Trasy narciarskie przygotowywane były ratrakiem, mieliśmy okazję potrenować współnie z zawodnikami z SP w Starej Kamionce, SP w Malawiczach, SP nr 32 w Białymstoku.

 

20171216_102559  20171215_195209 DSC09497

 

Redaktorzy

 

POSTAW NA RODZINĘ

25529948_531154270581728_779713663_nUczniowie klas V a, V b oraz VII a w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej postanowili uczcić mikołajki wyjazdem na wartościowy seans filmowy. W kinie „Forum” obejrzeliśmy holenderski film „Rabarbar” w reż. M. de Cloe. Obraz to przejmująca, ale z humorem przedstawiona historia dwóch rodzin, które połączył przypadek, oraz dwojga nastolatków, pragnących za wszelką cenę mieć rodzinę. Fabuła filmu tylko częściowo skupia się na perypetiach chłopca i dziewczynki tęskniących za stabilizacją
w życiu rodzinnym. Mama Winnie oraz ojciec Siema bezskutecznie poszukują swych życiowych partnerów. Jest to trudne, gdyż nie zawsze udaje im się pogodzić swe pasje
z potrzebami drugiej osoby. 25530252_531154267248395_2143583683_nIch dzieci starają się pomóc rodzicom. Decydują się na kręcenie instruktażowego filmu ukazującego, jak ważne jest rozwiązywanie konfliktów poprzez rozmowę, która jest podstawą całego naszego życia. Dzięki niej ustalamy ważne sprawy, zasady i wymagania obowiązujące w domu i w szkole. Szczera rozmowa potrafi załagodzić urazy i wyjaśnić uciążliwe dwuznaczności. Często staje się ona również początkiem niezwykle owocnej współpracy.

„Rabarbar” dla uczniów klasy V b jest wartościowy także za sprawą muzyki, jako niezbędnego składnika kina współczesnego. Jest ona bowiem ważnym elementem innowacji realizowanej w tej klasie.

25555567_531154280581727_404688444_nFilm pobudza do refleksji czy potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać? czy też może, jak powiadają psychologowie - Gadanie jako rozmowa XXI wieku jest tak naprawdę rezultatem, być może najdotkliwszej i najdrastyczniejszej w swojej postaci ucieczki od samych siebie i przed sobą. Posuwając się ku bardziej wyrazistej konkluzji, wypada stwierdzić, iż współczesna rozmowa — gadanie, odkrywa nowy typ człowieka ponowoczesnego, który rozmowę zastąpił wymianą plików, zaś człowiek rozmawiający to dla niego „obiekt niesformatowany".

Urszula Arciszewska, Agnieszka Kruszewska, Anna Mojsak, Dorota Rusiłowicz

 

Ozoboty w I a

Wszystko zaczęło się od możliwości testowania przez dwa tygodnie tych niezwykłych zabawek edukacyjnych. Od kilku tygodni „zadomowiły” się w klasie już na dobre i uczą dzieci programowania, kształtują kompetencje matematyczne, uczą również szukania różnych rozwiązań, rozwijają kreatywność. Są przede wszystkim narzędziem do realizacji różnych celów edukacyjnych. Dziękuję w imieniu swoim i moich uczniów Sponsorowi.

Joanna Muśko

 

Igrzyska Dzieci Grupy Południowej w piłce koszykowej chłopców

Dnia 01.12.2017 r w Szkole Podstawowej nr 5 w Bielsku Podlaskim odbyły się Igrzyska Dzieci Grupy Południowej w piłce koszykowej chłopców. Do rozgrywek zgłosiły się cztery szkoły z dwóch powiatów. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Nasza reprezentacja pod opieką Pana Stanisława Roczniaka zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Wyniki

S.Roczniak

 

Igrzyska Dzieci Grupy Południowej w piłce siatkowej chłopców

Dnia 29.11.2017 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyły się Igrzyska Dzieci Grupy Południowej w piłce siatkowej chłopców.

Do rozgrywek zgłosiły się cztery szkoły z pięciu powiatów. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym.

Nasza reprezentacja pod opieką Pana

Stanisława Roczniaka zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

DSC09384 DSC09386 DSC09385

Wyniki

S.Roczniak

 

Odwiedziny piłkarza Jagiellonii Białystok

We wtorek 28 listopada Karol Świderski (środkowy napastnik Jagiellonii odwiedził naszą szkołę. Przeprowadził tu lekcję WF-u w ramach akcji „STOP ZWOLNIENIOM Z WF-u”. Zawodnik najpierw przeprowadził rozgrzewkę, a później wziął udział w dwóch meczach z uczniami, które odbyły się na hali. Na koniec „Świder” rozdał mnóstwo autografów oraz podpisów na koszulkach, szalikach i piłkach. Było to świetne doświadczenie i liczymy na kontynuację współpracy z drużyną JAGI!

 
logo.png
Facebook
Videogaleria
Kronika
  • 2018 (27)
  • 2017 (248)
  • 2016 (235)
  • 2015 (200)
  • 2014 (195)
  • 2013 (131)