Uczestniczymy w:
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Organizacja Dnia Dziecka 1 czerwca 2018 r.

ORGANIZACJA DNIA DZIECKA W DNIU 01.06.2018 R. W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ:

 • 8.00-8.45 - wykonanie plakatów pod hasłem "Wszystkie dzieci świata-jedno święto!"
 • 9.00-10.30 - wyjście do Domu Ludowego na film pt. "tajemnica zielonego królestwa"
 • 10.30-11.30 - gry i zabawy integracyjne w klasach z wychowawcą
 • 11.30-12.00 - obiad

ORGANIZACJA DNIA DZIECKA W DNIU 01.06.2018 R. W KLASACH IV-VII ORAZ W ODDZIAŁACH GIMNAZJALNYCH II-III:

Rajd integracyjny kl. IV – VII i II – III Gimnazjum rozpocznie się na placu szkolnym o godz. 9.00. Uczniowie poszczególnych klas na 7 punktach będą mieli do wykonania zadania przygotowane przez uczniów klasy V a i b.

Na zakończenie rajdu ok. godz. 11.00 na placu apelowym odbędzie się poczęstunek i wspólne ognisko-kiełbaski, chleb i inne dodatki do upieczenia na ognisku każdy przynosi we własnym zakresie.

Poczęstunek:

klasy IV kompot, (napoje), zakup kubeczków

klasy VI koreczki, szaszłyki - wybór

klasy VII ciasta, ciastka, babeczki - wybór

klasy II G koreczki, kanapki - wybór

klasy III G ciasta, ciastka , babeczki – wybór

klasy V dodatkowo dla chętnych kanapki, koreczki.

Zakończenie planujemy na godz. 12.00.

NIE JEST PRZEWIDZIANY W TYM DNIU OBIAD DLA UCZNIÓW KLAS IV-VII I II-III G (można indywidualnie zgłosić chęć korzystania z obiadu-do pani Lucyn Miczejko do dnia 29.05.2018 r.).

Zespół Wychowawczy

 

FESTYN RODZINNY W SPORTOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W SUPRAŚLU-ZAPRASZAMY

slonce-ruchomy-obrazek-0858

30 maja 2018r. od godz. 16:00

Miejsce: boiska przy SSP w Supraślu

(wstęp wolny)

W programie:

- występ iluzjonisty,

- malowanie twarzy,

- wykonywanie przypinek według własnego projektu,

- występy zespołów P. Janusza Fidziukiewicza,

- zumba,

- zawody sportowe z udziałem rodziców i dzieci,

- pokazy karate,

- gry planszowe,

- uczniowie klas IV poćwiczą manewry rowerem przed egzaminem na kartę rowerową na placu apelowym już od godziny 13.45 oraz będą mieli niepowtarzalną okazję poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod fachowym okiem uczennicy z klasy IIIAG.

Zapewniamy słodki poczęstunek (lody, napoje, ciasta).

Zabieramy ze sobą dobry humor!

Oj będzie się działo, oby tylko słoneczko nam dopisało!!!

gif pochodzi ze strony www.gify.net

 

CZYTANIE DAJE MOC!

Kilka lat temu uczestniczyłam ze swoją klasą w fenomenalnych warsztatach dotyczących wpływu czytania na funkcjonowanie naszego mózgu organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Supraślu, które prowadził p. Dominik Sołowiej. Nie zdawałam sobie jeszcze wówczas sprawy, że czytanie to potężna moc, dzięki której możemy „przenosić góry”, czyli realizować swoje najśmielsze nawet palny zawodowe. Zrozumiałam, że czytanie to najlepszy i najkorzystniejszy trening dla naszego mózgu, niezbędny dla jego prawidłowego działania.

Kiedy przygotowywaliśmy się do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu w naszej szkole, zaproponowałam przeprowadzenie takich warsztatów dla naszych uczniów by pokazać im prosty i jednocześnie prosty przepis na osiągniecie sukcesu szkolnego. O pomoc w zorganizowaniu warsztatów zwróciłam się do Biblioteki Publicznej i dzięki uprzejmości i zaradności p. Urszuli Szypluk udało się pozyskać fundusze na opłacenie prelegenta.

Warsztaty odbyły się w dwóch turach: klasy V-VII oraz oddziały gimnazjalne uczestniczyły w nich 16 marca 2018; klasy IV – 15 maja. Z rozmów z uczniami jasno wynika, że były to bardzo wartościowe i niezwykle pouczające zajęcia i że wielu z nich częściej sięgnie po książkę – i nie będzie to lektura!

Pragnę podziękować p. Urszuli Szypluk za przychylność i pomoc w realizacji mojego pomysłu, klasom za zaangażowanie podczas warsztatów, mnóstwo pytań i ciekawych spostrzeżeń oraz p. Dominikowi Sołowiejowi za charyzmę, pozytywne wibracje oraz radość życia.

Barbara Moniuszko

Marzą mi się takie warsztaty dla rodziców uczniów naszej szkoły, bo to od postawy i przykładu rodziców zależy, czy dziecko sięgnie po książkę i da sobie szansę na lepsze życie.

 

Igrzyska Dzieci grupy południowej w lekkiej atletyce

lekkoatletyka-ruchomy-obrazek-0022

Dnia 14.05.2018 na stadionie MOSiR w Białymstoku odbyły się Igrzyska Dzieci grupy południowej w lekkiej atletyce.

Do finału województwa awansowali: Jakub Gołąb chód 3km, Dawid Lebiedziński skok w dal oraz 200m, Seweryn Kamiński 1000m, Kacper Maksimowicz pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem, Kacper Szpak rzut oszczepem oraz sztafeta chłopców 4x60m.

wyniki

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas finału województwa, który odbędzie się na tym samym stadionie 30.05.2018 r.

Redaktorzy

 

Międzynarodowe Zawody Karate Olimpijskiego WKF

W dniu 19.05.2018 r. odbyły się w Grodnie międzynarodowe zawody karate olimpijskiego WKF z udziałem dwóch zawodników z Podlasia reprezentujących białostocki klub ,,Shogun” Białystok. Jednym z uczestników był supraślanin Przemysław Żendzian, uczeń Gimnazjum Sportowego w Supraślu. Po zaciętej rywalizacji z białoruskimi sportowcami zdobył on srebrny medal w kumite 14-15 lat -plus 63 kg. Głównym trenerem supraskiego zawodnika jest Pan Sławomir Romańczuk, posiadacz stopnia mistrzowskiego VI DAN.

Grzegorz Żendzian

1CCI201805242

 

WIELKI TURNIEJ HUMANISTYCZNY KLAS CZWARTYCH „PAN BRZECHWA ROBI SHOW”

11 maja 2018 roku w małej sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się wyjątkowy turniej humanistyczny, bowiem rywalizowali ze sobą nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i wychowawcy. Klasy czwarte dwa miesiące wcześniej zostały uroczyście zaproszone do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, otrzymały instrukcję, listę zadań, potrzebne płytki z piosenkami do tekstów Jana Brzechwy.

Wszyscy uczniowie zaskoczyli nas swoją pomysłowością, zaangażowaniem i kreatywnością. Przebrani za bohaterów z wierszy Brzechwy musieli zatańczyć taniec narodowy, zaśpiewać swój hymn, przeprowadzić wywiad z wylosowanym bohaterem, popisowo wyrecytować utwór oraz przygotować krótką inscenizację, a do tego zgromadzić wszelkie potrzebne rekwizyty. Specjalne jury, w skład którego wchodzili: pani wicedyrektor Ewa Bogdanowicz, pani pedagog Dorota Rusiłowicz oraz „prapraprakuzyn” poety, czyli Paweł Ejsmont, przyznawało punkty za wykonanie zadania, ale także za oryginalność i pomysłowość, natomiast asystenci liczyli osoby zaangażowane w wykonanie danego zadania, użyte rekwizyty, przebrania, osoby wspierające – czyli rodziców
i wychowawców, następnie dodawali i mnożyli uzyskane punkty, by ostatecznie wyłonić zwycięzców tych zmagań.Podczas turnieju panowała miła, serdeczna atmosfera, rywalizacja była zacięta, ale bardzo uczciwa, a wygrała ją klasa Ivd.

Nagrodą za udział w turnieju dla wszystkich klas bez względu na ilość zdobytych punktów oraz zajęte miejsce był bilet do kina na film „Charlie i fabryka czekolady”. Klasy czwarte oraz piąte (które bardzo mocno zaangażowały się w organizację) obejrzą ten film w najbliższy piątek 25 maja w supraskim Domu Ludowym.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za przygotowanie przebrań, wymyślanie tańców, pytań, ról; wychowawczyniom dziękuję za zaangażowanie, wspieranie swoich podopiecznych, kolorowe, radosne przebrania i wspólną zabawę; jury za ciężką pracę przy ocenianiu występów; panu Wojciechowi Dudzińskiemu za prace plastyczne, które były dekoracją sali oraz pani Uli Arciszewskiej i pani Dorocie Rusiłowicz za inspirację, wszelką pomoc oraz ogromne serce.

Barbara Moniuszko

Urszula Arciszewska

Dorota Rusiłowicz

 

Zaproszenie

Prawość, Wesołość, Mądrość, Dobroć, Pracowitość to bohaterowie przedstawienia które jest integralną częścią realizowanej przeze mnie innowacji, na które serdecznie zapraszam Wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim Mamy moich uczniów, bo to im w szczególności jest ono dedykowane z okazji ich święta. Wspólnie z moimi uczniami czekamy we wtorek 29 maja o godz.17.00 w sali nr 11.

Joanna Muśko

 

Od czytania do programowania

clip_image002W kolejnych warsztatach pod hasłem: "Mózg jest jak mięsień, należy go ćwiczyć - czytanie to najlepszy początek" z p. Dominikiem Sołowiejem ( dziennikarzem z wieloletnim doświadczeniem radiowym, telewizyjnym i internetowym, autorem wielu reportaży i artykułów popularnonaukowych ) uczestniczyły wszystkie klasy czwarte naszej szkoły. Autor postawił pytanie: „Czy czytanie książek może przydać się ludziom, którzy chcą być np. programistami?” Okazuje się, że tak. Czytanie beletrystyki w wyjątkowy sposób wpływa na funkcjonowanie umysłu, angażując obszary, które są odpowiedzialne m. in. za wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Poza tym czytanie wzmacnia nasze zdolności empatyczne. Podczas spotkania p. Dominik Sołowiej opowiadał o tym, że czytając programujemy nasz mózg „na sukces”. Bo czytanie to nie tylko rozwój duchowy i dobre oceny z języka polskiego. To także sposób, by w przyszłości sprawniej i logiczniej myśleć, wykorzystując naturalny potencjał swojego umysłu, bez względu na to, czy mamy predyspozycje humanistyczne czy matematyczne.

Bardzo ciekawą prezentację Od czytania do programowania można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=5Q7g_WDIpEE

Polecam wszystkim: uczniom, nauczycielom i rodzicom.

E. Mieleniewska

 

„Dbam o siebie – dbam o innych”

Nasza szkoła uczestniczy w programie ministerialnym „Myślę pozytywne”, dlatego jesteśmy zobowiązani do realizowania konkretnych zadań: przeprowadzenia ankiety i godziny wychowawczej, przygotowania i przeprowadzenia gry edukacyjnej poświęconej tematyce prozdrowotnej, zorganizowania spotkania z ciekawymi ludźmi.

Klasa IIIb gimnazjum przygotowała kilka gier związanych z problematyką dbałości o zdrowie: gry do karty w Piotrusia, różnego rodzaju gry planszowe, grę escape room oraz gry RPG. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do zagadnienia, wymyślali scenariusze, pisali instrukcje gry, stworzyli potrzebne rekwizyty i plansze, a następnie rozegrali wszystkie przygotowane przez siebie gry. W grze escape room „Epidemia” brała udział pani wicedyrektor, przy czym okazało się, że świetnie ukryła swoją rolę w grze - była panią chorobą i przeszkadzała w rozwiązywaniu zadań, a nikt tego nie zauważył; natomiast w grze RPG „Organizm” udział wzięła pani pedagog jako baczny obserwator poczynań wszystkich komórek, enzymów, witamin i innych elementów ludzkiego ciała...

Dziękuję wszystkim uczniom mojej klasy za zaangażowanie, pomysłowość, przedsiębiorczość, a przede wszystkim za dobrą zabawę i pozytywne emocje.

Barbara Moniuszko

 

Nominacje do szkolnych Ferdynandów

Ogłaszamy nominowanych do szkolnego plebiscytu "Ferdynandy".

W kategorii NAUKA:

Paweł Aleksander Czaban z klasy II 'b' gim
Gabriela Drewnowska z klasy V 'b'
Julia Żamojda z klasy VI 'a'
Paweł Ejsmont z klasy III 'b' gim
Julia Trzeciak z klasy III 'b' gim

W kategorii SPORT:

Julia Racewicz z klasy III 'a' gim
Marek Tarasiewicz z klasy III 'a' gim
Anna Gierałtowska z klasy VI 'a'
Alicja Śmietańska z klasy III 'a' gim
Krzysztof Jabłoński z klasy V 'b'

W kategorii KULTURA OSOBISTA:

Paweł Ejsmont z klasy III 'b' gim
Helena Janowska z klasy III 'a' gim
Bartosz Fidziukiewicz z klasy V 'b'
Weronika Borowska z klasy VII 'b'
Emilia Matuszewicz z klasy II 'b' gim

W kategorii DZIAŁANIA NA RZECZ INNYCH:

Zuzanna Sieradzka z klasy V 'b'
Łucja Kopeć z klasy VI 'a'
Paweł Ejsmont z klasy III 'b' gim
Helena Janowska z klasy III 'a' gim
Julia Trzeciak z klasy III 'b' gim

Zachęcamy do obejrzenia plakatów, wykonanych przez nominowanych uczniów. Wiszą one pod tablicą ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego.
Przypominamy, że głosowanie odbędzie się w piątek (25 maja) na godzinach wychowawczych.

Samorząd Uczniowski

 

Lekcja otwarta

Serdecznie zapraszam na lekcję otwartą w klasie IIIAG w ramach Innowacji pedagogicznej Rozszerzenie podstawy programowej z informatyki w gimnazjum "W świecie robotów", która odbędzie się 25.05.2018 r. o godz. 14.30 w pracowni komputerowej nr 20. Będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję przyjrzenia się uczniom podczas pracy nad montażem naszych szkolnych Lofi Robotów. Co z tego będzie? Czy roboty zadziałają i będą wykonywać polecenia z uczniowskich smartfonów? Przyjdźcie i się przekonajcie! Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Nauczyciel prowadzący

Monika Trzeszczkowska

 

Igrzyska Młodzieży szkolnej grupy południowej w lekkiej atletyce

lekkoatletyka-ruchomy-obrazek-0003

Dnia 15.05.2018 na stadionie BOSiR w Białymstoku odbyły się Igrzyska Młodzieży  grupy południowej w lekkiej atletyce.

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, najlepsze wyniki indywidualne oraz awans do finału województwa wywalczyły:

Julia Mojsak I miejsce chód sportowy

Julia Racewicz I miejsce 600m

Patrycja Supranowicz II miejsce 1000m

Justyna Giełażyn III miejsce skok wzwyż

Weronika Wojna II miejsce skok w dal II miejsce rzut oszczepem

Dorota Wilczyńska III miejsce rzut oszczepem

 

Drużyna chłopców również zajęła II miejsce a najlepsze wyniki i awans do finału województwa wywalczyli:

Dominik Wirkowski I miejsce chód sportowy

Paweł Ejsmont II miejsce chód sportowy

Marek Tarasiewicz II miejsce 110m p.pł oraz II miejsce 200m p.pł

Dawid Gieńko II miejsce 1000m

Maciej Gruszewski II miejsce 2000m

Jacek Głowacki I miejsce rzut oszczepem

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas finału województwa, który odbędzie się na tym samym stadionie 26.05.2018 r.

wyniki

Redaktorzy

 

Igrzyska Młodzieży w lidze lekkoatletycznej

lekkoatletyka-ruchomy-obrazek-0007

12.05.2018 r. na stadionie BOSiR w Białymstoku odbył się finał Igrzysk Młodzieży w lidze lekkoatletycznej, naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt, która ostatecznie zajęła XI miejsce.

Najlepsze wyniki indywidualne: Julia Racewicz I miejsce 600m

                                                   Patrycja Supranowicz III miejsce 600m

                                                   Weronika Wojna I miejsce skok w dal

wyniki

Redaktorzy

 

W WIELOKULTUROWYM RYTMIE

20180424_13204124 kwietnia uczniowie klasy IIIa- tworzący zespół tańca ludowego „Podlaskie Promyki” wzięli udział w XI edycji Festiwalu Kultur w Białymstoku. Ta kulturalna impreza dla dzieci i młodzieży odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Ideą festiwalu jest kształtowanie pozytywnej postawy wobec wielokulturowości, która jest obecna w naszym regionie. W tym roku miała ona szczególny wydźwięk, ponieważ przypadała na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział 14 zespołów z całego regionu, a także goście z Białorusi. Podziwialiśmy piękno i koloryt kultury polskiej, żydowskiej, tatarskiej, romskiej, białoruskiej, litewskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Oprócz popisów tanecznych można było obejrzeć kulturowe stoiska i posmakować regionalnych potraw. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody.

Instruktor taneczny oraz wychowawczyni klasy IIIa

Elżbieta Trochimowicz

 

Orzeł i chryzantema–nieznana historia Bronisława Piłsudskiego

IMAG2182Uczniowie starszych klas SSP w Supraślu i oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. 17 maja 2018 r. w Domu Ludowym odbyła się projekcja filmu pt. „Orzeł i chryzantema”. Dokładnie w 100 rocznicę śmierci Bronisława Piłsudskiego. Ten starszy brat Marszałka Józefa Piłsudskiego, zesłaniec, etnograf, w Japonii uważany jest za bohatera. O kulisach pracy nad filmem i badaniem losów znanego i cenionego w świecie naukowym badacza opowiedział Pan Jacek Wan - podróżnik, dziennikarz specjalizujący się w tematyce kultury, gospodarki i polityki Dalekiego Wschodu. Film był świetnie odebrany w Japonii, doceniony na międzynarodowych festiwalach, najmniej, jak się okazuje, znany jest w Polsce. Dzięki niemu odnajdujemy ślady działalności Bronisława Piłsudskiego, a razem z jego japońskim wnukiem Kazuyoshi Kimurą zagłębiamy się w liczne wątki historii polskiej i japońskiej, które układają się w sensacyjny scenariusz filmowy. Tematyka filmu i spotkania doskonale uzupełnia zagadnienia edukacji historycznej w roku obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości Polski. Szczególne podziękowania za możliwość skorzystania z takiej formy nauki młodzież i nauczyciele SSP składają Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.

M. Tołoczko

 

JEDEN Z DZIESIĘCIU

Po wielu turniejach przygotowanych dla nauczycieli uczniowie klasy IIIb gimnazjum postanowili zaprosić do zabawy swoich młodszych kolegów, a format „Jeden z dziesięciu” znakomicie się do tego nadawał. Wszystkie elementy zabawy były przemyślane i starannie dopracowane: pytania z rozmaitych dziedzin wiedzy, sposób zaznaczania nieprawidłowych odpowiedzi (przebijanie kolorowych balonów), dekoracja, podkład muzyczny i nagrody. Turniej został rozegrany w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu.

W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie klasy Va i Vb, którzy odpowiadali na szereg pytań o różnym stopniu trudności. Najlepszym graczem okazał się Piotr Redo z klasy Va. W nagrodę otrzymał rzęsiste brawa oraz puzzle i słodkie co nieco. Grze towarzyszył gorący doping widowni, która mocno wspierała wszystkich zawodników i dobrze się bawiła.

Dziękuję mojej klasie, a zwłaszcza niektórym dziewczynom bardzo mocno zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Barbara Moniuszko

 

Czytanie pod gwiazdami

clip_image002

27.04. w godzinach 19.00 – 20.30, w bibliotece, odbył się otwarty wieczorek czytelniczy pod hasłem "Czytanie wśród gwiazd". Czytaliśmy książkę B. Kosmowskiej "Niezłe ziółko". Spotkanie zorganizowały uczennice klasy Va w ramach realizowanej w tym półroczu szkolnej innowacji pedagogicznej „Czytam.Bo lubię”.

E. Mieleniewska

B. Moniuszko

 

Zaproszenie

W najbliższy piątek /18.05.2018 /godz 10.45-12.30 zostaną przeprowadzone zajęcia otwarte w ramach innowacji pedagogicznej -Kawiarenki literackie szóstoklasisty. Uczniowie klas szóstych zapraszają dyrekcję szkoły,nauczycieli,rodziców i zainteresowanych uczniów-sala 44.

Temat przewodni: PIEŚŃ O LESIE

Jolanta.R i Renata B.

 

NIEZWYKŁY CZŁOWIEK, NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

10.05. gościliśmy pana Tadeusz Olizarowicza, prezesa Oddziału Towarzystwa Sybiraków w Supraślu. Pan Tadeusz przeżył bardzo wiele, a żył w trudnych czasach naszej polskiej historii. Dziś, mimo sędziwego wieku, spotkał się z młodzieżą klas III gimnazjum, by opowiedzieć o okupacji i wywózce na Sybir. A swoją opowieść rozpoczął słowami: „ Ja też kiedyś miałem 15 lat…” Pan Tadeusz był harcerzem Szarych Szeregów, następnie walczył w oddziałach Armii Krajowej. W 1946 r. został aresztowany przez NKWD i skazany na 10 lat łagru. Podróż pociągiem do sowieckiego obozu pracy trwała trzy miesiące. Miejscem docelowym była Workuta w Kraju Peczorskim, za Uralem, nad Morzem Azowskim, położona 160 km od koła podbiegunowego. To miejsce, w którym zawsze panowała zima. Tam trzeba było zmierzyć się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi, ciężko pracować w kopalni, zmagać się z głodem, cierpieniem i wielką tęsknotą za najbliższymi i ojczyzną. W 1956r. został uwolniony, a w 1957 po roku starań szczęśliwie wrócił do Polski. Za niezłomność i patriotyczną postawę odznaczono go wieloma medalami i orderami.

W imieniu swoim i uczniów serdecznie dziękujemy za spotkanie. Była to niezwykła, żywa lekcja historii. Zorganizowali ją: Dorota Ofman - nauczyciel języka polskiego i Henryk Suchocki- nauczyciel historii.

 

Igrzyska Dzieci grupy południowej w czwórboju lekkoatletycznym

Dnia 08.05.2018 na stadionie MOSiR w Białymstoku odbyły się Igrzyska Dzieci grupy południowej w czwórboju lekkoatletycznym. Po pewnym awansie z mistrzostw powiatu nasi reprezentanci niestety zakończyli swoje zmagania na tym etapie nie awansując do finału wojewówdztwa.

Dziewczęta w składzie: Anna Gierałtowska, Kamila Joszczyk, Paulina Kożan, Julia Maksimowicz, Marcelina Węcławska, Aniela Wirkowska zajęły

IV miejsce

Chłopcy w składzie: Adrain Budzisz, Jakub Gołąb, Szymon Kruszewski, Dawid Lebiedziński, Kajetan Wirkowski, KAcper Maksimowicz zajęli III miejsce

Najlepiej indywidualnie: Ania Gierałtowska VII miejsce oraz Dawid Lebiedziński V miejsce

Do finału województwa awansowały szkoły z pierwszych miejsc z czterech grup oraz cztery szkoły z najlepszymi wynikami.

wyniki

  20180508_112544 20180508_11523320180508_112632

 20180508_115003  20180508_10220620180508_100844

Redaktorzy

 

Ferdynand Marecki, Ryszard Kaczorowski - znani, niezapomniani, patroni naszej szkoły

clip_image002

Cele konkursu:

Ø poszerzenie wiedzy na temat życia i działalności patronów,

Ø kształtowanie postaw patriotycznych,

Ø kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł,

Ø zachęcanie dzieci i młodzieży do prezentowania własnych umiejętności,

Ø rozwijanie talentów i wyobraźni.

Zasady udziału w konkursie:

1. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie jednej z poniższych form :

· samodzielne napisanie pracy literackiej tj. wiersza, opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, rozprawki, wykonanie komiksu,

· prezentacji multimedialnej : prace konkursowe należy składać w formie 10-15 minutowej prezentacji przygotowanej na płycie CD lub nośniku danych (np. pendrive),

· pracy plastycznej dowolną techniką: ołówek, kredki, farby, pastele, wyklejanie, wydzieranie itp. w formacie A3 lub A4.

2. Praca powinna zawierać : imię i nazwisko autora, wiek, klasę.

3. Praca nie może być wcześniej publikowana.

4. Prace należy złożyć do 4 czerwca 2018 r. do organizatorów.

5. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród odbędzie się w Święto Patronów Szkoły.

Organizatorzy: p. Dorota Ofman, p. Wojciech Dudziński, p. Marek Tołoczko

 

Igrzyska Powiatu Białostockiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych

Na obiektach sportowych szkoły podstawowej w Tykocinie 26 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe w czwórboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowali : Anna Gierałtowska, Paulina Kożan, Julia Maksimowicz, Maria Tarasiewicz, Weronika Żelazko, Aniela Wirkowska, Marcelina Węcławska oraz chłopcy: Adrian Budzisz, Jakub Gołąb, Kacper Maksimowicz, Szymon Kruszewski, Dawid Lebiedziński, Kajetan Wirkowski.

Obie drużyny awansowały do finału grupy południowej odpowiednio dziewczęta III miejsce i chłopcy II miejsce.

Najlepiej idywidualnie: Ania Gierałtowska IV miejsce i Dawid Lebiedziński I miejsce

wyniki

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas finału grupy południowej

20180427_131845 20180427_132054 20180427_132514

20180427_120415 20180427_125510 20180427_125741

Redaktorzy

 

Czytaniem można się chwalić!

clip_image002I wygrywać nagrody.

Wstaw na swój profil na Facebooku lub Istagramie selfie z książką, którą aktualnie czytasz i hashtagiem #JakCzytam. Ustaw prywatność zdjęcia na „publiczne”, żeby wyświetliło się podczas losowania nagród. Wylosowane zdjęcia zostaną skomentowane z prośbą o kontakt.

Możesz w ten sposób polecić książkę, tworzyć modę na czytanie, pochwalić się, że czytasz i co czytasz..

Czas trwania zabawy – do końca czerwca 2018 r.

Organizator: redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”. Więcej informacji o akcji: https://www.czytamy.org/

E. Mieleniewska

 

Zebrania z rodzicami SSP w Supraślu

Wykaz sal w dniu 09.05.2018r.

Serdecznie zapraszamy!

Wychowawca

Klasa

Sala

Godz.

Joanna Muśko

I A

11

17.00

Renata Kryńska

I B

29

odbędzie się 17.05.2018

godz. 17.00

Iwona Lepionka

II A

13

16.30

Elżbieta Trochimowicz

III A

12

odbyło się 25.04.2018

Grażyna Wróblewska

III B

8

odbyło się 24.04.2018

Joanna Bobryk

III C

29

konsultacje

w dniach 9.05, 14.05

od godz. 17.00

Urszula Głowacka

IV A

37

konsultacje

od godz. 17.00

Jolanta Kulikowska

IV B

36

17.00

Dominika Dzięgielewska

IV C

20a

17.00

Joanna Matwiejczuk

IV D

41

17.00

Anna Mojsak

V A

46

17.00

Urszula Arciszewska

V B

52

17.00

Jolanta Rybij

VI A

44

17.00

Marek Tołoczko

VI B

40

17.00

Agnieszka Kruszewska

VII A

9

17.00

Halina Stasienko

VII B

50

17.00

Dorota Ofman

II A

45

16.30

Wojciech Dudziński

II B

42

17.00

Monika Trzeszczkowska

III A

20

17.00

Barbara Moniuszko

III B

51

17.00

 

Dowożenie uczniów - zmiany

W związku ze zmianą trasy przejazdu autobusu PKS-u  w dniach 9-13.05 2018 r. oraz w dn. 13-17.06.2018 r. na  trasie Ogrodniczki - Supraśl szkoła organizuje dowóz i odwóz dzieci szkolnym Mercedesem. W środę 9 maja i 13 czerwca dzieci zostaną odwiezione o godz. 16.10, a przyjadą do szkoły w tym dniu PKS-em.  W czwartek (tj. 10 maja, 14 czerwca)  i  piątek ( tj. 11 maja, 15 czerwca) z przystanku głównego z Ogrodniczek młodzież zabierana będzie o godz. 7.20, a odjazd ze szkoły o godz. 15.20.

Uczniom, którzy skończą zajęcia wcześniej od planowanego wyjazdu do domu szkoła zapewnia opiekę świetlicową lub  zajęcia w bibliotece.

Dyrekcja SSP im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu

 

Szczepienia ochronne dziewczynek-rocznik 2005

clip_image004clip_image002

 

 

 

Szanowni Państwo!

Miasto Supraśl postanowiło nadal, podobnie jak rosnąca rzesza samorządów aktywnie wspierać profilaktykę nowotworową w Polsce. Burmistrz Miasta wraz z Radą Miasta zdecydowali o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie m.in. raka szyjki macicy dla dziewczynek (urodzonych w 2005r.) uczennic klas szóstych Szkół Podstawowych oraz klas pierwszych Gimnazjów zameldowanych na terenie Gminy Supraśl.

Koszt tych szczepień w całości zostanie pokryty z budżetu gminy.

Zapraszamy Państwa na spotkanie edukacyjne dla Rodziców nt. chorób wywoływanych przez wirus HPV i metodach walki z nimi, które poprowadzi

dr n. med. Małgorzata Oniszczuk z Kliniki Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Dnia 14 maja 2018r (poniedziałek) w:

- w Sportowej Szkole Podstawowej w Supraślu o godz. 17.00

Podczas tego spotkania będzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat zakażeń przeciw HPV

Do zaszczepienia Państwa córki niezbędna jest zgoda rodziców. Należy wypełnić właściwy formularz, który otrzymają Państwo na spotkaniu. Szczepienie obejmuje podanie 3 dawek szczepionki w przedziale czasowym 6-ciu miesięcy.

Przed szczepieniem dziecko badane jest przez lekarza (jak przed każdym szczepieniem)

Realizator szczepień: Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy „Eskulap” ul. Nowy Świat 11c Białystok

Terminy szczepień:

I dawka HPV w dniu 17 maja 2018r. (czwartek)

gabinecie zabiegowym Zespole Szkół w Supraślu godz. 16.00

gabinecie zabiegowym Zespole Szkół w Sobolewie godz. 17.30

II dawka HPV w dniu 21 czerwca 2018r. (czwartek)

gabinecie zabiegowym Zespole Szkół w Supraślu godz. 16.00

gabinecie zabiegowym Zespole Szkół w Sobolewie godz. 17.30

III dawka HPV w dniu 27 września 2018r. (czwartek)

gabinecie zabiegowym Zespole Szkół w Supraślu godz. 16.00

gabinecie zabiegowym Zespole Szkół w Sobolewie godz. 17.30

Terminy odroczone i indywidualne za pośrednictwem Pani dr Małgorzaty Oniszczuk 604 903 012

w poradni L.S.S.P. „ESKULAP” w Białymstoku :

ul. Nowy Świat 11 c tel. 85 745 00 36 : poniedziałek od 14.30, środa od 15.00, czwartek od 15.00

ul. Białówny 9/1 tel. 85 741 69 01: wtorek od 15.00, piątek 15.00

 

Plebiscyt na książki do zakupienia !

clip_image002

Drodzy Czytelnicy: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu!

W związku z przyznaną dotacją celową na zakup nowości wydawniczych służących rozwojowi czytelniczych zainteresowań dzieci i młodzieży oraz promocji czytelnictwa zwracam się do Was o pomoc w sporządzeniu listy tytułów książek, które zostaną zakupione do naszej szkolnej biblioteki.

Z Waszej cennej pomocy korzystałam już wcześniej, przy sporządzaniu listy zakupów w ramach realizacji programu „Książki naszych marzeń”. Zakupione pozycje okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i zdecydowanie wpłynęły na wzrost poziomu aktywnego czytelnictwa uczniów naszej szkoły.

Proszę o wskazanie autorów i/lub tytułów książek – nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, których nie ma w naszej bibliotece, a które, Waszym zdaniem powinny się w niej znaleźć. Przypominam, że wymienione przez Was tytuły mogą mieć formę elektroniczną ( audiobooki) lub być napisane w języku obcym nowożytnym nauczanym w naszej szkole. Karty do głosowania można wypełniać w bibliotece szkolnej. Będą one również wypełniane przez uczniów i zbierane w klasach podczas godzin z wychowawcą.

Ewa Mieleniewska

 

Gminny Konkurs MISTRZ ORIGAMI pod hasłem „Szkoła moich marzeń”

1. Cele konkursu:

 • propagowanie sztuki orgiami jako kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego
 • rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży
 • rozbudzanie twórczej ekspresji dzieci
 • integracja środowiska lokalnego

2. Organizator:

Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu

3. Uczestnicy:

Uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VII i gimnazjum

4. Termin dostarczania prac:

Do 5 czerwca 2018 r. do koordynatora konkursu lub przesłać na adres SSP w Supraślu.

Prace powinny zawierać: imię i nazwisko autora, nazwę szkoły, klasę.

5. Zasady konkursu:

Prace uczniów kl. IV-VII i gimnazjum będą oceniane w 2 kategoriach:

 • orgiami przestrzenne, modułowe (mogą być prace grupowe - maksymalnie 3 osoby)
 • orgiami płaskie - praca indywidualna pod hasłem „Szkoła moich marzeń”

6. Jury powołane przez organizatora będzie oceniać:

 • kreatywność
 • estetykę wykonania
 • atrakcyjność wizualną

7. Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa prac:

Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca 2018 r. podczas Święta Szkoły.

Mistrzowie w każdej kategorii – zdobywcy I, II, III miejsca, otrzymają nagrody,

pozostali uczestnicy – dyplomy.

Koordynator konkursu:

Halina Stasienko

 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Klasa IIa gim. już po raz drugi brała udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

Uczniowie obejrzeli 4 filmy:

Juno

reż. J. Retman / USA 2007 / 96’

Królowie lata

reż. J. Vogt-Roberts / USA 2013 / 95’

Wirus i Oktan

reż. M. Gondry / Francja 2015 / 103’

Życie animowane

reż. R. R. Williams / Francja, USA 2015 / 89’

Uczniowie, biorąc udział w tym programie: 

 • Doskonalili umiejętność dyskusji i prezentowania własnego stanowiska;
 • Poznali ważne zagadnienia z zakresu etyki;
 • Poszerzyli swoją wiedzę z wielu dziedzin.

Dorota Ofman

 

PAN BRZECHWA ROBI SHOW

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców uczniów klas czwartych oraz nauczycieli na zajęcia otwarte w ramach innowacji pedagogicznej: „Muzyka jako sposób na wyrażanie uczuć” oraz innowacji pedagogicznej: „Czytam. Bo lubię”.

Zajęcia odbędą się w najbliższy piątek 11 maja 2018 roku w godzinach 16.00 – 18.30 w małej sali gimnastycznej i będzie to turniej humanistyczny klas czwartych pt.: „Pan Brzechwa Robi Show”.

Barbara Moniuszko

Urszula Arciszewska

klasa Va i Vb

 

W integracji siła…

Tuż przed wielkanocną przerwą świąteczną odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe uczniów klasy IIIc oraz IVc, pod kierunkiem p. Joanny B. oraz p. Renaty B. Celem głównym powyższych zajęć było: kształtowanie pozytywnych stosunków koleżeńskich, wypracowanie atmosfery życzliwości oraz pełna integracja zespołów. Cieszy fakt, że uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, doskonale przygotowali warsztat pracy i wykazali się niezwykłą pomysłowością. Przy niewielkim wysiłku ze strony nauczycieli dotyczącym tworzenia sytuacji aktywizujących i integrujących uczniów, nasi uczniowie świetnie radzili sobie z umiejętnością komunikowania się, uczyli się współpracy i współdziałania co umożliwiło budowanie poczucia własnej wartości oraz kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych. W myśl powiedzenia: czym skorupka za młodu nasiąknie… planujemy już kolejne spotkania.

RB

 

Rodzicu! Twoje dziecko potrzebuje Twojego wsparcia!

Drodzy Rodzice,

Uprzejmie przypominamy o wpłatach na Radę Rodziców, jeśli ktoś jeszcze nie dokonał płatności prosimy o uregulowanie. Wpłatę można dokonać w formie:

przelewu elektronicznego na numer konta bankowego Rady Rodziców :

27 1020 1332 0000 1302 0920 5347

tytuł przelewu: „ wpłata na Radę Rodziców, imię i nazwisko oraz klasa Ucznia”

lub

wpłata gotówkowa u klasowego Przedstawiciela Rady Rodziców

Wysokość składki to : 50 zł za każdego Ucznia

DZIĘKUJEMY !

Rada Rodziców

 

KOMUNIKAT DO RODZICÓW I UCZNIÓW

SSP im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu

30.04.2018r., 2.05.2018r., 4.05.2018r.

są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych

w SSP im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu.

W tych dniach szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej w godz. 6.30 – 17.00

Prosimy o zapewnienie prowiantu dziecku, które będzie uczestniczyło w takich zajęciach. Stołówka szkolna

w tych dniach będzie nieczynna.

Prosimy rodziców o zgłoszenie dziecka do wychowawcy, które będzie uczestniczyło w w/w zajęciach do dn. 27.04.2018r.

Dyrekcja SSP im. Ferdynanda Mareckiego

 

Więcej o dniach wolnych w szkole znajdziesz zawsze tutaj.

 

IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH FINAŁ WOJEWÓDZKI

  DSC_0016 DSC_0026 DSC_0033

14 Kwietnia w Supraślu na trasach Uroczyska "GLINKI" po raz pierwszy odbył się finał województwa podlaskiego w drużynowych biegach przełajowych. Na trasy biegowe w Supraślu przyjechły najlepsze drużyny w biegach przełajowych wyłonione w drodze eliminacji w poszczególnych grupach około 700 zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców szkoły podstwowej oraz indywidualnie gimnazjaliści, którzy awansowali do finału zajmując miejsca w pierwszej szóstce w mistrzostwach grupy południowej.

W klasyfikacji szkół podstawowych drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce najlepsze miejsce indywidualnie  Ania Gierałtowska VII miejsce

W klasyfikacji szkół podstawowych drużyna chłopców zajęła VIII miejsce najlepsze miejsce indywidualnie Seweryn Kamiński XVII miejsce

DSC_0065

DSC_0068 DSC_0075 DSC_0094

DSC_0084

W klasyfikacji indywidualnej rocznika 2004 dziewcząt V miejsce zajęłą Patrycja Supranowicz

W klasyfikacji indywidualnej rocznika 2002 dziewcząt I miejsce zajęła Julia Racewicz

W klasyfikacji indywidualnej rocznika 2002 chłopców XVII miejsce zajął Maciej Gruszewski

WYNIKI

Redaktorzy

 

Igrzyska Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego w Łyżwiarstwie

20180326_101209 20180326_101718 20180326_101839

Dnia 26 marca 2018 roku na Lodowisku Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku przeprowadzone zostały Igrzyska Dzieci Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach krótkich. Szkołę podstawową reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Dawid Lebiedziński, Jakub Gołąb, Dawid Giba, Kacper Maksimowicz, Adam Sienkiewicz, Bogdan Cimoch  oraz drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Kożan, Amelia Sienkiewicz, Marcelina Węcławska, Katarzyna Grygorczuk, Maja Prymaka, Oliwia Olifieruk

20180326_113841 20180326_112955 20180326_134704

wyniki SP 

 

DSC_0034DSC_0014DSC_0017 

Dnia 27 marca 2018 roku na Lodowisku Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku przeprowadzone zostały Igrzyska Młodzieży Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach krótkich. Gimnazjum reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Jacek Głowacki, Marek Tarasiewicz, Marcel Sienkiewicz, Filip Świtecki, Szymon Protasewicz oraz drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Wojna, Julia Racewicz, Julia Suchocka, Martyna Brańko, Patrycja Supranowicz

DSC_0048DSC_0052DSC_0062

wyniki gimnazjum

Redaktorzy

 
logo.png
Facebook
Kronika
 • 2018 (107)
 • 2017 (250)
 • 2016 (234)
 • 2015 (200)
 • 2014 (195)